مصرف گردو در بارداری و تأثیر آن بر جنین

مصرف گردو در بارداری و تأثیر آن بر جنین گرداوری شد

در دوران بارداری یک خانم معمولا مشورت با یک پزشک متخصص تغذیه بسیار سودمند خواهد بود. زیرا این پزشک می تواند به راحتی نکات بسیار خوبی برای تولد یک جنین باهوش و سالم را برای شما به همراه داشته باشد. معمولا در بسیاری از موارد پزشک متخصص تغذیه به شما استفاده از گردو را به صورت روزانه و تنها یک عدد در روز توصیه خواهد کرد ، زیرا این دانه با خواص بی شماری همراه می باشد که در ادامه در خصوص آنها بیشتر توضیح خواهیم داد.

در قدیم تهیه گردو در تمامی فصول کار مشکلی بود اما امروزه شما می توانید از انواع تر و خشک شده آن در تمامی فصول نیز بهره مند شوید. اگر در زمره ی افرادی هستید که معمولا پس از مصرف گردو با آفت دهان مواجه هستید بهتر است تا از مصرف این دانه خودداری نمایید یا در حد اعتدال از آن استفاده کنید. معمولا مصرف بی رویه دانه های گردو به دلیل تأثیرات نامطلوب آن توصیه نمی شود و تنها استفاده از آن به تعداد محدود توصیه می شود.

تحقیقات نشان داده است که زنان باردار اگر در طول روز یک گردو مصرف کنند در نهایت از مزایای بسیار مهم آن بهره می شوند. یکی از مهم ترین این مزایا افزایش هوش در جنین می باشد. اگر دوست دارید تا جنین باهوش تری داشته باشید حتما گردو بخورید. علاوه بر آن تغییر در پوست شکم پس از زایمان یکی از معضلاتی است که هر خانمی با آن مواجه می شود. در صورتی که در طول بارداری خود گردو مصرف نمایید این تغییرات بسیار کمتر اتفاق می افتد و به سرعت به حالت قبلی خود باز خواهد گشت.

گردو معمولا خاصیت پاک سازی خون را برعهده دارد. اگر در دوران بارداری خود بسیار نفخ دارید و این نفخ خا دل درد های شدیدی را در شما ایجاد می کند بهتر است تا گردو مصرف نمایید. گردو حرکات روده را تنظیم می کند و به همین دلیل خاصیت ملینی دارد. اما در افراد چاق باید به میزان کمتری مصرف شود زیرا تأثیر نامطلوبی بر روی کبد آنها خواهد داشت. مصرف گردو همانند مصرف قرص آهن به متعادل کردن میزان آهن در بدن می پردازد ، بنابراین با مصرف یک گردو در روز با یک تیر چند نشان را هدف خواهید گرفت و سلامتی خود و جنین داخل رحم خود را تضمین خواهید کرد.