آیا خیار موجب شفافیت پوست ما خواهد شد؟

آیا خیار موجب شفافیت پوست ما خواهد شد؟

 

آیا خیار موجب شفافیت پوست ما خواهد شد؟

 

خیار یکی از مزه هایی است که اغلب ایرانی های عزیز بر سر سفره های خود از آن بهره می برند. معمولا خیار از صبحانه تا شام با ما خواهد بود و همین امر می تواند او را به یکی از اجزای جدایی ناپذیر تبدیل نماید. اما در کنار خواص خوراکی که از جمله آنها می توان به فیبر زیاد و رفع یبوست اشاره نمود ، خیار از نظر خام بودن خود می تواند بلافاصله بعد از قرار گرفتن بر روی پوست ، لطفات و زیبایی و درخشندگی را به پوست ما ببخشد.

خیار در زمره ی مواد حساسیت زا همچون خربزه قرار دارد ، بنابراین همانند تست کردن یک پنی سیلین بهتر است قبل از گذاشتن بر روی پوست ، آن را بر روی پوست دست خود قرار دهید ، اگر علائمی از حساسیت مشاهده ننمودید می تواند از انوع ماسک های ترکیبی خیار با سایر مواد غذایی نیز بهره ببرید.

یکی از مشکلات پوستی که معمولا افراد از آن رنج می برند ، وجود لکه هایی رنگی بر روی پوست خواهد بود ، برای برطرف شدن این لکه ها می توانید به آسانی با خواباندن خیار برای مدت کوتاه در شیر کم و سپس قرار دادن آن بر روی صورت خود این زیبایی و از بین بردن لکه ها را تجربه نمایید.

یک ماسک جالب از ترکیب خیار رنده ای با پوست به همراه عسل و لیموترش می توان اشاره نمود. اگر از چروک های دروان جوانی خود رنج می برید می توانید این ماسک را بر روی صورت خود قرار دهید تا شاهد آب رسانی به پوست رفع چین های مختلف در نواحی متفاوتی از پوست صورت خود باشید. معمولا زمانی که به قارچ های پوستی مبتلا می شوید یکی از مهم ترین علائم این بیماری ملتهب شدن و ورم کردن و سوزش داشتن پوست است. برای خنک شدن و التیام این دردها و تورم ، خیار را با نعناع ترکیب کنید و بر روی محل قرار دهید. برای آنکه ماسک مورد نظر برا روی پوست شما قرار گیرد ، ترکیب تخم مرغ به همراه آب لیمو هم ضروری خواهد بود تا حالتی مایع به خود بگیرد.