موز سیاه چه فوایدی دارد؟

  در این مطلب موز سیاه و موز سیاه چه فوایدی دارد؟

موز سیاه چه فوایدی دارد؟

 

موز میوه ای است که معمولا در مجالس و مهمانی های بسیار مهم به عنوان یکی از میوه های شیک و مجلسی در سبد میوه شما حضور دارد. اما متأسفانه همه ی ما از موزهای خریداری می کنیم که از نظر ظاهری زردرنگ بوده و هیچ نوع لکه ای بر روی پوست آن وجود نداشته باشد. برخلاق تصور بسیاری از افراد موز سیاه موزی است که به دلیل رسیده بودن تغییر رنگ می دهد ، این نوع موز از خواص بی نظیری بهره مند است که در ادامه به برخی از مهم ترین آنها اشاره خواهیم نمود.

یکی از شگفتی های درونی موز این موضوع است که موز با تغییر رنگ دادن خود دچار تغییراتی مثبت از نظر طعم و همچنین خواص می شود. آنتی اکسیدان های درونی موز سیاه به نسبت موزهای سالم تر و زردرنگ بیشتر هستند. از نظر میزان مواد داخلی معمولا موزی که رسیده تر باشد به نسبت بیشتری از این خواص در خود دارد. موز سیاه از نظر میزان پتاسیم ، ویتامین های بسیار مهم یعنی ویتامین های A و C به میزان زیاد در خود دارد. افرادی که از فشار خون بالا رنج می برند می توانند با مصرف موز سیاه به کاهش فشار خون بپردازند.

میوه موز برای افراد دیابتی با کمی تفاوت همراه است . این نوه از افراد می توانند از موزهای نرسیده بیشتر استفاده کنند ، زیرا میزان قند درونی این موزها نسبت به مراحل بعدی رشد یک موز کمتر خواهد بود. موز زرد و موز رسیده به نسبت بیشتری از قند برخوردار می باشند که قطعا برای یک فرد دیابتی مضر خواهد بود. اما به دلیل داشتن خاصیت بسیار فراوان مصرف به اندازه ی موز با اشکالی همراه نیست و این افراد هم می توانند از این مویه ی خوشمزه نیز بهره ببرند.

موزها در شکل های متنوعی در بازار وجود دارند ، سعی کنید از موزهای خریداری نمایید که میزان رسیده بودن آنها به نسبت بیشتر از سایر موزها است. یعنی وجود لکه های تیره یا نقطه های قهوه ای رنگ نشان دهنده ی رسیده بودن موز می باشد. این نوع از موزها برای مصرف کودکان به دلیل خواص زیاد بهتر از موزهای زردرنگ خواهد بود. موز سیاه یکی از بهترین میوه ها برای مقابله و پیشگیری با انواع ریسک فاکتورهای سرطان به شمار می رود. سعی کنید تا روزانه یا هرچند روز یکبار از این میوه ی پرخاصیت مصرف نمایید.