خواص بسیار مهم خرما سیاه

خواص بسیار مهم خرما سیاه گرداوری شد

خواص بسیار مهم خرما سیاه

 

خرما سیاه در زمره ی میوه جات دسته بندی می شود ، اما به دلیل خاصیت شیرینی زیاد اغلب به عنوان نوعی شیرینی در مجالس مختلف و همچنین در میان وعده های روزانه ی ما به همراه چای مصرف می شود. خرما سیاه معمولا در نواحی بسیار گرم همچون جنوب به خوبی عمل می آید ، بنابراین نباید انتظار رشد این میوه را در نواحی شمالی از کشور داشته باشیم. میزان آب میان بافتی در داخل خرما معمولا بسیار کم است به همین دلیل انسجام زیادی در بین بافت آن مشاهده می شود.

خرما سیاه معمولا فیبر نسبتا بالایی دارد. حضور فیبر زیاد در یک میوه هرچند با شیرینی نسبتا زیاد می تواند به تسهیل کردن عمل گوارشی نیز کمک زیادی کند. یبوست و کاهش حرکات روده ای در بسیاری از افراد دیده می شود. مصرف خرما می تواند این مشکل را در شما برطرف کند. همچنین ویتامین های موجود در خرما می تواند نیاز بدن شما را تأمین کند. بنابراین دیگر نیازی به مصرف مکمل های گران قیمت نخواهید داشت. به دلیل وجود مواد آنتی اکسیدان تا درصد زیادی از ابتلا به انواع سرطان نیز جلوگیری خواهد شد.

اگر به بیماری های دستگاه ادراری مبتلا هستید یکی از بهترین مواد توصیه شده به شما استفاده از خرما سیاه است. معمولا خرما سیاه برای پیشگیری از ابتلا به دردهای کلیوی بسیار مورد استفاده قرار می گیرد. می توانید در حدود 50 گرم از خرما را به آب در حال جوش ااضافه کنید یا اینکه خرما را به همراه کمی شنبلیله مصرف کنید ، در حالت اول کلیه های شما تقویت خواهد شد و در حالت دوم از ابتلا به هر نوع سنگ های مثانه نیز جلوگیری به عمل می آید.

اگر فشار خون بالایی دارید می توانید از خرما سیاه برای کاهش آن استفاده کنید. معمولا در درون این خرما میزان پتاسیم بالا است و می تواند میزان سدیم بالا در خون شما را کاهش دهد. البته برای افرادی که در کنار فشار خون به دیابت نیز مبتلا هستند ، مصرف این میوه ی بسیار خوب باید با احتیاط صورت پذیرد. خرما در بارداری بسیار توصیه می شود ، زیرا میزان قند آن از نوع طبیعی بوده و علاوه بر آن نیاز جنین به اسید فولیک را تا درصدی جبران خواهد کرد.