ناخواسته بودن بارداری

ناخواسته بودن بارداری گرداوری شد

ناخواسته بودن بارداری

 

بارداری یکی از مهم ترین پروسه هایی است که باید با برنامه ریزی اتفاق افتد. فرقی ندارد که بارداری چندم شما است ، در هر بار به دلیل تحمل رنج و سختی و محدود بودن و تجربه ی مادر شدن و پدر شدن باید از قبل خود را برای این رخداد آماده نمایید. برخی از خانم ها ناخواسته بودن بارداری خود را دلیلی برای سقط جنین می دانند ، غافل از آنکه می توان خود را برای این پروسه ی طولانی با صحبت کردن مشاور و همسر آماده کرد و نیاز به از بین بردن جنین نیست.

معمولا ناخواسته بودن بارداری با عوارضی همراه خواهد بود. بارداری هایی که از نوع ناخواسته می باشد می تواند بیشترین ضربه را به نوزاد وارد آورد. نوزاد پس از تولد خود نیاز به آغوشی گرم دارد ، اما مادر این آغوش را از او دریغ می کند یا به او شیر خود را نمی دهد. در اکثر موارد چنین بارداری ها و چنین رفتارهایی در سنین بالا اتفاق می افتد. بسیاری از زنان در آرزوی داشتن یک فرزند هستند اما برخی دیگر حتی از داشتن همان یک فرزند هم امتناع می ورزند.

ناخواسته بودن بارداری به دلیل عدم استفاده از روش های پیشگیری مناسب در خانواده هایی که از نظر مالی در شرایط مناسبی قرار ندارند بیشتر اتفاق می افتد. این خانواده ها فرزندان زیادی به دنیا می آورند که برخی از آنها در دوران جنینی و برخی دیگر هم در دوران کودکی به دلیل بی توجهی و عفونت ها و بیماری های مختلف از بین خواهند رفت.

مادر باردار در حین بارداری توجه زیادی به مراقبت های تعیین شده ندارد. تنها زمانی که در سلامتی خود تغییراتی را احساس می کند به پزشک مراجعه می نماید. جنین در طی تمام دوران بارداری باید به صورت ماهانه ، سپس هفتگی چک شود ، بسیاری از سندرم داون ها در چنین خانواده هایی به دنیا می آیند. زیرا مادر در زمان های تعیین شده برای مراقبت می تواند از طریق سونوگرافی به عدم سلامتی فرزند خود پی ببرد ، اما این افراد نه تنها این کار را انجام نمی دهند بلکه حتی پس از تولد نیز به چنین کودکانی توجهی ندارند و به بهزیستی و معلولین تحویل می دهند.

ناخواسته بودن بارداری حتی می تواند مرگ مادر را با خود به همراه داشته باشد. زیرا مادرانی که از شرایط مالی خوبی برخوردار نیستند و دوست ندارند که خانواده ی آنها از بارداری آنها باخبر شوند ، ترجیح می دهند تا بدن خود را به دست افراد غیر متخصص برای سقط جنین بسپارند. اغلب موارد بر اساس عفونت های شدید این عمل منجربه فوت آنها می شود.

 

مطالب مرتبط:

پسر دار شدن