گوجه فرنگی و رابطه ی آن با سلامت پوست صورت

گوجه فرنگی و رابطه ی آن با سلامت پوست صورت گرداوری شد

 

گوجه فرنگی و رابطه ی آن با سلامت پوست صورت

 

همانطور که می دانید گوجه اغلب به عنوان یکی از رایج ترین صیفی جات برای مصارف روزانه در غذاها و به صورت خام مصرف می شود ، اما شاید به خواص درمانی آن توجه کمتری داشته باشیم. یکی از بارزترین خواص درمانی که همه ی ما با آن آشنا هستیم ، تأثیر گوجه فرنگی بر پیشگیری از ابتلا به بیماری های پروستات در مردان می باشد ، اما در کنار آن مصرف گوجه فرنگی می تواند تأثیر بی نظیری بر روی سلامت پوست صورت ما نیز داشته باشد.

یکی از شایع ترین مشکلات در ارتباط با پوست صورت وجود جوش های ریز و درشت بر روی آن می باشد. این جوش ها معمولا به علت چربی زیاد در پوست صورت شما پدید می آید. پس باید از طریقی این چربی را کاهش دهید. یکی از راه حل های مهم و مفید استفاده از گوجه فرنگی خام یا آب گوجه فرنگی می باشد. این ماده را بر روی جوش های خود قرار دهید و با کمی ماساژ به نفوذ آن بر روی پوست کمک کنید . پس از گذشت یک ربع فاصله زمانی می توانید پوست خود را بشویید. در روز چند بار این کار را انجام دهید تا پس از مدتی با تأثیر گوجه فرنگی بر روی رفع جای جوش آشنا شوید.

گوجه فرنگی دارای مواد آنتی اکسیدان است که می تواند اکسیدان ها و مواد شیمیایی در هرجایی از بدن را نابود گرداند. یکی از مهم ترین اعضای بدن که از نظر ظاهری اهمیت زیادی برای ما دارد ، پوست صورت می باشد. نه تنها گوجه فرنگی بلکه دانه های موجود در آن هم می تواند به زیبایی و شفاف شدن پوست صورت ما کمک شایانی کند. اگر زمان زیادی ندارید ، حتما قبل از خواب یک گوجه فرنگی را به دو نیم تقسیم کرده و آن را بر روی پوست صورت خود قرار دهید ، صبح روز بعد با اثرات جادویی آن مواجه خواهید شد.