مهم ترین علل ریزش مو در مردان

مهم ترین علل ریزش مو در مردان گرداوری شد

مهم ترین علل ریزش مو در مردان

 

ریزش مو در هر فردی اتفاق می افتد ، اما زمانی این موضوع مسئله ساز می شود که از حد طبیعی خود خارج شده و بیش از اندازه شود. معمولا این میزان عادی در حدود 100 تار مو در هر روز می باشد ، اما برای برخی از افراد این تعداد تنها درصد کمی از ریزش موی آنها را تشکیل می دهد. ریزش مو در مردان بیشتر از زنان رخ می دهد به همین دلیل آشنایی با مهم ترین علل آن از اهمیت ویژه ای برخوردار خواهد بود.

متأسفانه برخی از علل ریزش مو نیازمند توجه و پیگیری و صبر می باشند. به عنوان مثال دسته ای از آنها به دلیل بیماری هایی همانند کم کاری تیروئید رخ می دهند. برای بهبود ریزش مو در مردان ، اگر بر اثر بیماری و استرس های شدید باشد تا بطرف شدن علت اصلی باید صبر پیشه کرد. اما اگر دارویی خاص مصرف می کنید ، مراجعه به پزشک برای تغییر در دوز دارویی مناسب برای جلوگیری از ریزش مو مفید خواهد بود.

به پوست سر خود توجه داشته باشید ، تجمع چربی ها ، شوره های طولانی مدت ، قارچ های موجود در سر از عوامل مهم ریزش مو در مردان محسوب می شود. در صورتی که به فواصل شستشو و شامپوی سر خود اهمیت دهید ، این نوع ریزش پس از مدتی از بین خواهد رفت. اما الگوی ریزش مو از نوع وراثتی عاملی غیرقابل پیشگیری در مردان می باشد که معمولا در سنین جوانی با نازک شدن موها و کم شدن تعداد آن مشاهده می شود.

آن دسته از مردانی که هر روز موهای خود را سشوار می زنند یا از اتوی مو و مواد صاف کننده بهره می برند ، باید در انتظار ریزش موی خود باشند ، زیرا این اتفاق دیر یا زود به دلیل اعمال فشار بیش از حد بر روی موها رخ خواهد داد.