جدیدترین روش های درمانی ملاسما

جدیدترین روش های درمانی ملاسما گرداوری شد

جدیدترین روش های درمانی ملاسما

 

لک های قابل مشاهده در دوران بارداری به لک های ملاسما معروف هستند. خانم های بسیاری در دوران بارداری خود یا در زمان مصرف قرص های ضد حاملگی و تغییرات شدید هورمونی با این لک ها آشنا شده اند و همواره اهمیت نبود آن را در زندگی خود احساس کرده اند. برخی از خانم ها از انواع روش های خانگی بهره می برند اما در نهایت به پزشک متخصص پوست مراجعه نموده و از درمان هایی که یک متخصص برای آنها در نظر می گیرد بهره می برند. حتی با این وجود در برخی از موارد باز هم پاسخ مناسبی به درمان مشاهده نمی شود که در این موارد صبر و بردباری نیاز است.

معمولا درمان های مربوط به پوست و مو در زمره ی درمان هایی قرار دارد که نیازمند توجه و رسیدگی و همچنین صرف زمان و هزینه ی زیادی هستند. در رابطه با ملاسما نیز همین قضیه حاکم است. برای آنکه بتوانید این لک های قهوه ای رنگ را از روی پوست صورت خود از بین ببرید باید از انواع روش ها استفاده نمایید زیرا ممکن است که لک ها به یک نوع درمان پاسخ ندهند و حتی نیاز به طول دوره درمان داشته باشند.

خط اول درمان در خصوص ملاسما که یکی از بی خطرترین درمان ها حتی در طی دوران بارداری نیز به شمار می رود درمان با استفاده از هیدروکوئینون خواهد بود. این دارو را به صورت موضعی استفاده نمایید. در استفاده از آن اعتدال را رعایت کنید و تا حد امکان با پزشک داروساز نیز مشورت داشته باشید. در صورتی که پاسخ به این دارو منفی باشد پزشک داروی دیگری را که ترکیبی از سه ماده می باشد و با داروهای هیدروکوئینون، ترتینوئین و کورتیکواستروئید است را برای شما در نظر می گیرد. این دارو با تأثیرگذاری بیشتری همراه است.

پزشک پس از یک دوره ی خاص نتایج را مورد بررسی قرار می دهد. برخی از خانم ها که لک های ملاسما از نوع قوی تری را دارا می باشند معمولا به این درمان پاسخ مناسبی نمی دهند. پزشک باید مراحل بعدی را برای آنها در نظر بگیرد. معمولا این درمان ها پس از زایمان انجام خواهد شد و در طی دوران بارداری به دلیل خطرات مختلف صورت نمی پذیرد. عمل ها عبارتند از : استفاده از مواد شیمیایی و لایه بردار ، میکرودرم ابریژن و درم ابریژن و در نهایت لیزردرمانی.

 

بیشتر بخوانید: لک های ملاسما