فایده های رابطه جنسی در طول بارداری

فایده های رابطه جنسی در طول بارداری گرداوری شد

فایده های رابطه جنسی در طول بارداری

 

برخی از افراد داشتن رابطه جنسی در طول بارداری را صحیح نمی دانند ، از نظر آنها مرد و زن باید نه ماه از یکدیگر فاصله داشته باشند تا بتوانند نوزادی سالم را در آغوش بگیرند. اما از نظر بسیاری از پزشکان داشتن یک رابطه جنسی صحیح و اصولی و مناسب می تواند شرایط را برای سلامت بدن یک زن نیز فراهم آورد ، بنابراین در این مطلب با مهم ترین فواید رابطه جنسی در بارداری آشنا خواهید شد.

در صورتی که رابطه جنسی شما بدون افزایش فشار بر روی رحم مادر باردار باشد و رسیدن به اوج لذت جنسی برای بدن او فشار و اضطرابی را به همراه نداشته باشد قطعا می توانید با یک خواب آرام تر شب خود را به صبح برسانید. یک مادر باردار پس از رسیدن به اوج لذت جنسی موادی را در خون آزاد می کند که بر روی سیستم خواب او مؤثر بوده و می تواند آرامش را به او هدیه دهد.

رابطه جنسی در دوران بارداری می تواند ظرفیت جسمی یک خانم را برای تحمل درد بیشتر کند. در حقیقت با رسیدن به ارگاسم موادی در بدن او به خون وارد می شوند که علاوه بر حس آرامش احساس درد را کمتر می نماید و در نتیجه تحمل هر نوع دردی برای او آسان تر خواهد شد.

با هر بار رابطه جنسی در بارداری خود با فواید بیشماری از این رابطه آشنا خواهید شد. به عنوان مثال شما سیستم ایمنی خود را تقویت خواهید کرد. افزایش سیستم ایمنی در طول دوران بارداری می تواند به نوبه ی خود هرنوع بیماری عفونی و غیر عفونی را از شما دور کند. بنابراین با آرامش بیشتری بر روی رشد جنین داخل شکم خود تمرکز خواهید کرد.

جالب است بدانید که برخلاف تصور بسیاری از افراد حضور یک رابطه جنسی می تواند بدن را به تعادل برساند بخصوص اگر رابطه جنسی در دوران بارداری فرد باشد. معمولا در این دوره فشار خون به صورت غیر طبیعی بالا می رود. زمانی که این فشار بالا رود باید به طریقی کاهش آن را در پی داشته باشید. معمولا رژیم های متنوعی برای شما در نظر گرفته می شود اما یکی از راه های کاهش فشار خون داشتن رابطه جنسی در دوران بارداری می باشد.

از دیگر فواید رابطه جنسی در دوران بارداری توجه به این موضوع است که شما میتوانید اخلاقی بهتر داشته باشید و با همسر و فرزندان خود به خوبی رفتار نمایید. معمولا فشارهای ناشی از وجود جنین بسیار زیاد است و به طریقی باید تحمل یک زن را در این رابطه افزایش داد ، با رابطه ی جنسی خلق و خو بهتر می شود و تحمل بسیاری از این دردها هم بالا می رود.

 

رابطه جنسی ماه نهم بارداری

برخی از مواقع ممکن است که پس از رابطه جنسی در ماه نهم بارداری همسر شما ادعا کند که آلت او به چیز عجیبی در واژن برخورد نموده است! این چیز عجیب همان دهانه رحم است.

بیشتر بخوانید: رابطه جنسی ماه نهم بارداری

 

رابطه در بارداری نظر دین اسلام

برخی از روایات دیگر نیز به این موضوع اشاره کرده اند که رابطه زناشویی در بارداری از نظر دین اسلام ایرادی ندارد ، اما این موضوع زمانی گفته می شود که این رابطه هیچ نوع خللی در سلامت فرزند شما به وجود نیاورد.

بیشتر بخوانید: رابطه در بارداری نظر دین اسلام

 

رابطه پشت در بارداری

بیشتر مواقع خانم ها به دلیل ترس از سقط بچه و آسیب به جنین داخل رحم خود هیچ میلی برای انجام رابطه از پشت در بارداری ندارند.

بیشتر بخوانید: رابطه پشت در بارداری