راه حل از بین بردن بوی بد دهان ناشی از ریفلاکس

راه حل از بین بردن بوی بد دهان ناشی از ریفلاکس گرداوری شد

 

راه حل از بین بردن بوی بد دهان ناشی از ریفلاکس

 

بوی بد دهان یکی از آزاردهنده ترین بوهایی است که ممکن است ما در اطراف خود با آن مواجه شویم. در حقیقت این مشکل بسیار حادتر از آنچه است که به نظر می رسد. زیرا راه حل درمانی آن وابسته به سبک زندگی ما و شرایط داخلی بدن می باشد و با یک راه حل بهداشتی بهبودی حاصل نخواهد شد. بنابراین باید راه هایی را در پیش بگیریم که با استفاده از آن ریفلاکس و در نهایت بوی بد ناشی از آن در دهان متوقف شود.

ریفلاکس معمولا به دلیل شل بودن دریچه ی بین معدی و مری و ترشح اسید به داخل مری رخ می دهد که معمولا در ابتدای صبح بوی زننده ای به دلیل ترشح اسید در مسیر گوارشی منتشر می شود. یکی از راه های کاهش ریفلاکس و بوی بد ناشی از آن عدم دراز کشیدن پس از صرف غذا می باشد ، این موضوع بخصوص در انتهای شب و پس از صرف شام ارزشمند خواهد بود.

عدم مصرف غذاهای سخت همچون غذاهای پرچرب و فست فودها به دلیل آنکه مدت هضم بالاتری دارند معمولا نسبت به غذاهای پخته و مایعات بیشتر در معده می مانند ، بنابراین اسید بیشتری تولید می شود و این اسید هم به سمت مری و دهان می آید و بوی بد دهان را افزایش خواهد داد.

محققان معتقد هستند که ریفلاکس معده و ترشح اسید زیاد به علت سبک زندگی غلط و از بین بردن باکتری های بسیار مفید در روده ها حادث می شود. بنابراین یکی از راه های درمانی استفاده از غذاهای حاوی پروبیوتیک ها می باشد همچون ماست. همیشه سبزیجات و میوه جات را در رژیم غذایی خود داشته باشید تا کمتر به بوی بد دهان ناشی از اسید معده مبتلا شوید. زیرا فیبرهایی که در چنین غذاهایی موجود هستند نقش یک داروی ضدعفونی کننده را برای عملکرد روده ها ایفا خواهند کرد.