4 راهکار ساده برای پیشگیری از سرطان

4 راهکار ساده برای پیشگیری از سرطان گرداوری شد

4 راهکار ساده برای پیشگیری از سرطان

 

سرطان یک بیماری دشوار و اغلب پیچیده است. اگرچه مبارزه با سرطان همچنان ادامه دارد، پیش گیری از آن می تواند بسیار ساده باشد.در واقع،تحقیقات جدید حاکی از آن است که اگر هر فردی در شیوه زندگی خود اندکی تغییر ایجاد  کند می توان از نیمی از مرگ های ناشی از سرطان (و ۲۰ تا ۴۰ درصد از تمامی انواع سرطان) پیش گیری کرد. بر اساس یک مطالعه ی جدید که در نشریه JAMA Oncology به چاپ رسیده است، مرتب ورزش کردن، حفظ کردن وزن ایده آل و خودداری از مصرف نوشیدنی های الکلی و استعمال دخانیات می توانند از شاخصه های اصلی پیش گیری از سرطان باشند.پژوهشگران داده های دو بررسی طولانی مدت بر ۱۳۰۰۰۰ سفید پوست را جمع آوری و آن ها را به دو گروه از نظر شیوه زندگی تقسیم کردند.افرادی که کمتر در معرض خطر بودند یا از سلامت بیشتری برخوردار بودند،گروه اول را شامل می شدند در حالی که گروه دوم متشکل از افرادی بود که بیشتر در معرض خطر قرار می گرفتند سپس پژوهشگران میزان احتمال ابتلا به سرطان های ریه،سینه،لوزالمعده،مثانه و … را در هر گروه ارزیابی کردند.طبق بررسی های نهایی احتمال پیشرفت و مرگ ناشی از سرطان در میان افرادی که کمتر در معرض خطر قرار داشتند نسبت به افرادی که بیشتر در معرض خطر قرار داشتند و جمعیت افراد سفید پوست آمریکایی کمتر بود.

مینگ سانگ سانگ نویسنده ناظر و رئیس بیمارستان عمومی ماساچوست،مدرسه علوم پزشکی هاروارد و مدرسه سلامت عمومی T.H.chan هاروارد در بوستون گفت:این مطالعه تصویر جدیدی از عوامل تاثیرگزار سبک زندگی بر سرطان را به ما نشان می دهد.این مطالعه فقط شامل حال سفید پوستان می شود.محققان به دو دلیل تصمیم گرفتند برای تعداد کمی از شرکت کنندگان غیر سفید پوست استثنا قائل شوند: یک،افرادی که به مدت طولانی در این مطالعه حضور داشتند معمولا افراد سفید پوست بودند. دو،هدف محققان این بود که از تاثیرات تفاوت های نژادی بر روند تحقیق پیش گیری کنند،بنا براین از گروه افرادی که کمتر در معرض خطر قرار داشتند و از سلامت کافی برخوردار بودند چه نتیجه ای حاصل می شود؟

در وهله ی اول،بیشتر این افراد هرگز یا به مدت پنج سال سیگار نمی کشیدند.تمامی آن ها از وزن ایده آل برخوردار بودند و در نهایت آن ها به طور مرتب ورزش می کردند. بیشتر شرکت کنندگان در هفته ۷۵ دقیقه ورزش های سنگین یا به مدت ۱۵۰ دقیقه ورزش های سبک انجام می دادند.

راه حل های زیادی برای پیش گیری از سرطان وجود دارد اما این مقاله بهترین آن ها را ارائه داده است.در پیش گرفتن یک شیوه زندگی سالم منجر به تغییرات زیادی می شود.

سرطان جنگی است که باید در آن پیروز شد. گاهی اوقات به نظر می رسد همه چیز منجر به بروز سرطان می شود.خوشبختانه این موضوع و برخی گمانه زنی ها صحت ندارند.بسیاری از مردم بر این باورند که سرطان نبردی است که بیمار با اراده و صبر باید در آن پیروز شود.متاسفانه مسئله به این سادگی نیست،حتی بیمارانی که دستورالعمل های پزشک خود را مو به مو اجرا می کنند نیز ممکن است تسلیم بیماری شوند.بسیاری از بیماران نمی توانند به سادگی در این نبرد پیروز شوند.دکتر اشلی سومرال رئیس بخش انکلوژیست عصبی موسسه لوین در شارلوت،کارولینای شمالی می گوید:برخی مواقع یک هدف واقع بینانه تر کیفیت زندگی را بهبود می بخشد.برای این که پیشرفتی حاصل شود نباید اهداف کوچک را نادیده گرفت.