رابطه جنسی در ماه نهم بارداری

رابطه جنسی در ماه نهم بارداری و رابطه جنسی ماه نهم بارداری گرداوری شد

رابطه جنسی در ماه نهم بارداری

 

معمولا ماه نهم از بارداری با دو هفته سپری می شود و پس از آن احتمال زایمان وجود دارد. این هفته به دلیل مهم بودن حرکات جنین هفته ای است که مادر از هر فرد دیگری باید توجه بیشتری به جنین داخل شکم خود داشته باشد ، زیرا در بسیاری از مواقع این حرکات نادیده گرفته شده و شانس زنده ماندن یک جنین نه ماهه نیز از دست رفته است. در این بین رابطه جنسی در ماه نهم بارداری اشکالی ندارد اما باید با رعایت یک سری اصول نیز همراه باشد در غیر این صورت آسیب زننده خواهد بود.

به طول دوره بارداری خود نکاهی داشته باشید. اگر در دوران باردای خود عمل سرکلاژ یعنی بسته شدن دهانه رحم را انجام داده اید احتمال خطر سقط یا زایمان زودرس در شما بالا است. همچنین اگر در طول دوره بارداری جفت سرراهی را تجربه کرده اید باز هم احتمال این نوع خطرها برای شما همچنان باقی است. بخصوص زمانی که وارد سه ماهه سوم از بارداری می شوید این خطرات و دردهای ناشی از آنها بیشتر می شود.

برخی از مواقع ممکن است که پس از رابطه جنسی در ماه نهم بارداری همسر شما ادعا کند که آلت او به چیز عجیبی در واژن برخورد نموده است! این چیز عجیب همان دهانه رحم است. در صورتی که رابطه شما بتواند ترشحات را در این محدوده بیشتر کند و شما در هفته ی آخر بارداری هم قرار داشته باشید احتمال زایمان در شما بالا می رود. زیرا در این شرایط هم انقباضات وجود دارد و هم نرمی لازم برای خروج نوزاد ، بنابراین برای تسریع در روند زایمان اشکالی وجود ندارد.

اما اگر دوست دارید تا زایمانی طبیعی داشته باشید و هر نوع فشار و درد را از خود دور کنید بهتر است تا از رابطه جنسی در ماه نهم بارداری خودداری نمایید. با همسر خود صحبت کنید و از خطرات این نوع ارتباط به خصوص در سه ماهه سوم بارداری به او اطلاع دهید. معمولا اگر چنین روابطی در سه ماهه پایانی انجام شود و فشار بر رحم بیشتر از حد معمول باشد احتمال به دنیا آمدن یک نوزاد شش ماهه یا هفت ماهه و خطرات نگهداری از یک نوزاد نارس بر دوش شما خواهد بود. به دلیل شرایط خاص رحم و واژن هر نوع رابطه جنسی تا دوره نفاس یعنی حدود چهل روز پس از بارداری نیز ممنوع است. در این شرایط کانال زایمانی شرایط قبلی خود را به دست خواهد آورد و از بیماری دیگری در امان خواهد بود.

 

بیشتر بخوانید: رابطه جنسی در بارداری