نظم بخشیدن به قاعدگی با گیاه آویشن

نظم بخشیدن به قاعدگی با گیاه آویشن گرداوری شد

 

نظم بخشیدن به قاعدگی با گیاه آویشن

 

یکی از معضلاتی که خانم های جوان برای زندگی با آن روبه رو هستند ، مشکلات مربوط به قاعدگی در آنها می باشد. در حقیقت قاعدگی یک سیکل طبیعی است که در طول زندگی یک زن هر ماه تکرار خواهدشد. برخی از خانم ها به راحتی از درد چند ساعته ی قاعدگی خود با استراحت و رعایت یک سری از اصول رها می شوند ، اما برخی دیگر نمی توانند این دردها را تحمل کنند و معمولا دردهای آنها بیش از حد طبیعی به طول خواهد انجامید. در این راه آویشن یک گیاه مناسب برای درمان دردهای مرتبط با قاعدگی خواهد بود.

موضوع بعدی تغییرات مختلف در این سیکل می باشد. معمولا قاعدگی هر 28 روز یک بار رخ می دهد. در برخی از خانم ها این عدد ثابت اما در برخی دیگر با اندکی تغییر از نظر زمانی خواهد بود. به عنوان مثال اگر خانمی چرخه ی قاعدگی او از 21 روز تا 35 روز متغیر باشد باز هم بدون مشکل و سالم خوانده می شود ، اما کمتر از این زمان و حتی بیشتر از آن مشکل ساز خواهد شد. حتی در این رابطه هم آویشن می تواند یک راه درمانی برای نظم بخشیدن به قاعدگی شما باشد.

پس مصرف سایر گیاهان دارویی را کنار بگذارید و از عطاری ها آویشن تهیه نمایید. شاید این گیاه را به عنوان ادویه استفاده کنید ، اما بهترین راه استفاده از دمنوش یا مصرف عصاره ی آن است. در زمان خرید یا از برگ ها و یا از دانه ی این گیاه خرید نمایید چون بر اساس تحقیقات این قسمت ها اثربخشی بیشتری برای تخفیف دردهای قاعدگی و همچنین منظم شدن ریتم آن خواهد داشت. پس از تهیه مصرف یک فنجان در روز از دم کرده ی آن کفایت می کند. البته این موضوع را به یاد داشته باشید که اثر این گیاه در زمان قبل از پریود بسیار بیشتر خواهد بود.