کنجد و تأثیر آن بر سلامت کودکان

کنجد و تأثیر آن بر سلامت کودکان گرداوری شد

کنجد و تأثیر آن بر سلامت کودکان

 

معمولا کنجد یکی از بهترین مواد برای تقویت حافظه به شمار می رود. بسیاری از پزشکان بر تأثیر این ماده در کودکان به توافق رسیده اند . معمولا استفاده از کنجد و همچنین روغن آن از زمان نوزادی تا زمان بزرگسالی می تواند با فواید بسیار زیادی همراه باشد. به عنوان مثال اگر از روغن کنجد در دوران نوزادی استفاده شود ، سلامت ذهنی نوزاد را تا پایان عمر تضمین خواهد کرد و همچنین از اختلالات آلزایمری هم پیشگیری خواهد کرد.

اگر کنجد یا روغن کنجد از زمان کودکی مصرف شود ، فرد قطعا در دوران بزرگسالی خود با مشکلات زیادی ناشی از استخوان ها همچون رماتیسم یا پوکی استخوان مواجه نخواهد شد. پوکی استخوان یکی از بیماری های شایع در دوران پیری به شمار می رفت که رفته رفته سن آن در حال کاهش می باشد. بنابراین مصرف موادی که بتواند پیش سازهای لازم برای بهبود عملکرد استخوان ها را با خود به همراه داشته باشد یکی از ضروریات به حساب می آید.

روغن کنجد همچنین می تواند سیستم ایمنی یک فرد را تقویت کند و او را از بیماری های متفاوت ویروسی یا باکتریایی در امان نگه دارد ، این بیماری ها در هر فردی به شکلی خاص بروز پیدا می کند. معمولا زمانی که بدن فرد از دوران کودکی ایمنی لازم را با خود به همراه نداشته باشد در همان دوران کودکی و بخصوص در بزرگسالی مشکل ساز خواهد شد. پس با مصرف کنجد از همان دوران کودکی به بهبود سیستم بدن خود کمک کنید.

کنجد همچنین می تواند نیاز بدن به عناصری مهم مثل آهن ، روی ، ویتامین ب ، فسفر و . . . را برطرف نمایید. پوستی شفاف ، موهایی پرپشت را با مصرف کنجد تجربه خواهید کرد. کنجد همانند گوجه فرنگی مواد ضد سرطانی در خود دارد بنابراین برای پیشگیری از بیماری های مختلف ناشی از سرطان مصرف روغن کنجد از اهمیت فراوانی برخوردار است.