ارتباط درد زیر شکم و افزایش ادرار

ارتباط درد زیر شکم و افزایش ادرار گرداوری شد

ارتباط درد زیر شکم و افزایش ادرار

 

شکم انسان منطقه ای از بدن او می باشد که از تعداد زیادی عضو تشکیل شده است. این اعضای بدن می توانند با هر نوع شرایطی به فعالیت خود ادامه دهند اما تنها با عوامل مختل کننده سازگاری نداشته و در نتیجه بر روی عملکرد آنها تأثیرگذار خواهند بود. یک ارتباط نزدیک بین درد زیر شکم و افزایش ادرار وجود دارد و آن هم وجود اختلال در سیستم ادراری ، نگهداری ادرار بیش از حد و در نتیجه فشار بر روی مثانه و کلیه ها خواهد بود. این اعضاء بسیار حساس هستند و تنها زمانی که کار از کار گذشته باشد به هشدار می پردازند.

هر فرد در شرایط عادی هر چند ساعت یکبار در طول روز برای تخلیه ی ادرار اقدام می کند. در برخی از افراد به دلیل نوشیدن مایعات زیاد این تعداد دفعات بیشتر خواهد شد ، اما همانطور که می دانید ایجاد اختلال در نظم اصلی هر فرآیندی با نتیجه ی نامطلوب همراه می باشد. سیستم ادراری هم از این قاعده مستثنی نیست. معمولا افزایش نیاز به دفع ادرار خبر یک موضوع می دهد و آن هم عملکرد نامناسب کلیه ها و سیستم ادراری و همچنین عملکرد ضعیف مثانه در نگهداری ادرار می باشد. در برخی از افراد ضعیف شدن عضلات نیز می تواند مزید بر علت باشد.

درد زیر شکم و افزایش ادرار در شما از نوع دردهایی است که معمولا از ناحیه در زیر قفسه سینه آغاز و تا ناف نیز ادامه خواهد داشت. برخی از مواقع دردهای مربوط به معده نیز به این نواحی منتشر می شود. حتی وجود دردهای قلبی هم در این ناحیه به اثبات رسیده است.

ادرار زمانی افزایش پیدا می کند که شما از نوشیدنی ها و مایعات به میزان زیادی بهره ببرید. مصرف این مواد بیش از اندازه می تواند به افزایش ادرار کمک کند. بنابراین شما باید هرچند ساعت یکبار برای تخلیه اقدام نمایید. در صورت نگه داشتن آن حجم زیاد از ادرار در مثانه قطعا با درد زیر شکم مواجه خواهید شد. این دردها از نوع پیچشی خواهد بود و حتی تا چند ساعت پس از تخلیه نیز ادامه دار می شود.افزایش ادرار بدون مصرف مواد خوراکی می تواند نشانه ای از وجود بیماری های نزدیک عفونت های ادراری ، دیابت ، استرس زیاد و . . . باشد. با یک آزمایش ساده ادرار به راحتی به علت اصلی این نوع دردها خواهید رسید.

 

درد زیر شکم زنان باردار

برخی از مواقع با نزدیک شدن به زمان زایمان خود درد زیر شکم در بارداری را احساس خواهید کرد ، اما این نوع از دردها کاذب هستند و تا زمان زایمان اصلی شما راه درازی باقی است.

بیشتر بخوانید: درد زیر شکم زنان باردار

 

درد زیر شکم خانم ها

یکی از مهم ترین علل درد زیر شکم در خانم ها وجود عفونتی خاص در ناحیه ی شکم و بخصوص در سیستم ادراری آنها می باشد.

بیشتر بخوانید: درد زیر شکم خانم ها

 

درد زیر شکم آقایان

یکی از دلایل رایج برای درد زیر شکم در آقایان دردهایی است که به دلیل وجود عفونت ها رخ می دهد. معمولا سیستم های فعال در ناحیه ی شکم از کلیه تا مثانه متفاوت خواهد بود.

بیشتر بخوانید: درد زیر شکم آقایان