بیماری راشیتیسم در بزرگسالان

بیماری راشیتیسم در بزرگسالان گرداوری شد

بیماری راشیتیسم در بزرگسالان

 

بیماری راشیتیسم بیماری است که مربوط به استخوان ها می شود و معمولا در افرادی که زمینه هایی از آن را داشته باشند با شیوع بیشتری رخ می دهد. در واقع بیماری راشیتیسم در بزرگسالان بیماری است که استخوان ها نرم می شوند و پاها شکل اصلی و استوار خود را از دست خواهند داد. این تغییر شکل بخصوص در قسمت زیرین یعنی مچ پا بیشتر رخ می دهد که در نتیجه بیماری جدی تلقی می شود.

علت بیماری راشیتیسم در بزرگسالان به دلیل تأثیر کمبودها بر رویش استخوان ها می باشد. کمبود مواد معدنی مهمی همچون کلسیم ، ویتاوین د و همچنین فسفر می تواند از جمله مهم ترین کمبودها برای ابتلا به این بیماری در نظر گرفته شود. به همین دلیل کامل بودن مواد معدنی در بدن مادر باردار و همچنین شروع قطره های مکمل از بدو تولد در سنین نوزادی و بزرگتر راه حلی است که تا حدود زیادی از وقوع چنین بیماری هایی جلوگیری نموده است ، اما با این حال باز هم در برخی از نقاط کشور این بیماری وجود دارد.

از شایع ترین عوارض ابتلا به بیماری راشیتیسم بزرگسالان در مواردی است که شکستگی استخوان به صورت کاملا خود به خودی رخ می دهد. شکسته شدن استخوان ها در واقع می تواند با مشکلاتی همراه باشد و فرد را از راه رفتن درست و استقامت و توانایی اولیه نیز باز دارد.

از علائم راشیتیسم بزرگسالان می توان به این موضوع اشاره نمود که این بیماری با خود دردهای بسیار زیادی را به همراه خواهد داشت. نرم شدن استخوان درد متوسط تا شدیدی دارد که این دردها در داخل زانو بیشتر احساس می شوند. فرد ممکن است که از کمرددرهایی شدید نیز رنج ببرد. زمانی که استخوان های بدن نرم تر از حد معمول باشند قطعا در بلندی قد یک فرد تأثیر خواهد گذاشت. این افراد معمولا دارای قد کوتاهی هستند زیرا استخوان های آنها پس از مدتی تحلیل می رود.

افراد مبتلا به راشیتیسم بزرگسالان باید دقت زیادی در زمان راه رفتن خود داشته باشند زیرا کوچک ترین حالت غیرطبیعی می تواند فرد را با شکستگی بزرگی در استخوان ها همراه سازد. از بهترین راه پیشگیری از ابتلا به این بیماری تنها توجه به امر تغذیه می باشد. افرادی که در فضای منزل قرار دارند باید هر روز خارج شوند و از ویتامین د طبیعی که در نور خورشید قرار دارد بهره مند شود ، هیچ گاه مصرف شیر و ماست و ساری لبنیات را از سفره ی روزانه ی خود حذف نکنید زیرا می تواند در میزان جذب کلسیم در بدن شما تأثیر گذار باشد.