ویار بارداری و مقابله با آن

ویار بارداری و مقابله با آن گرداوری شد

ویار بارداری و مقابله با آن

 

بارداری یک دوره ی بسیار مهم و حساس برای هر خانم بارداری مطرح می باشد. برخی از خانم ها این دوران را بدون هیچ مشکلی پشت سر می گذارند اما برخی دیگر با اتفاقات مختلف روبه رو خواهند شد که نیاز است برای پشت سر گذاشتن این اتفاقات و بهبودی نهایی به پزشک نیز مراجعه داشته باشند. یکی از اتفاقات رایج که تقریبا راه حل خاصی برای آن در نظر گرفته نشده و مشکلی رایج برای خانم ها به شمار می رود ویار بارداری می باشد. ویار یک نوع حس برای در دست داشتن برخی از مواد غذایی ، اشیاء و . . . خاص می باشد.

ویار بارداری می تواند به علائم مختلفی مشاهده شود. به عنوان مثال یکی از علائمی که باید به آن توجه داشته باشید در رابطه با حالت تهوع می باشد. داشتن حالت تهوع نسبت به نوشیدنی خاص یا غذایی خاص یعنی ویار در بارداری که تنها دوری گزیدن از عامل مورد نظر راهی برای درمان و بهبود آن به شمار می رود. برخی از خانم ها دوست دارند تا از موادی همچون خاک مهر یا سیگار بسیار زیاد استفاده کنند ، این مواد را در صورتی که ویار بارداری باشد می توان برای خانم باردار فراهم کرد ، اما استفاده از آن در محدوده ای مجاز بی خطر می باشد.

اغلب ویار بارداری در فاصله  ی چند ماه ابتدایی می تواند بسیار زیادتر از زمان های دیگر مشاهده شود. پس این ماه ها را با تحمل و صبر پشت سر بگذارید. افرادی که در اطراف یک خانم باردار قرار دارند همانند همسر او باید شرایط روحی و بدنی او را بدانند و در نتیجه او را دلداری دهند تا دوران سخت به خوبی و بدون مشکل پشت سر گذاشته شود. اگر در ماه های ابتدایی به میزان زیادی در تهوع ها آب بدن خود را از دست می دهید حتما از نوشیدنی ها بهره ببرید. ممکن است به علت کمبود شدید نیاز به تزریق سرم داشته باشید.

برای مقابله با ویار بارداری بهتر است تا صبح ها با یک غذای خشک همانند بیسکوییت پروسه ی غذایی روزانه ی خود را آغاز کنید. تعداد وعده ها را زیاد اما با حجمی کم مصرف نمایید تا در نهایت بتوانید به سرعت این زمان را پشت سر بنهید و فرزند سالمی را به دنیا آورید. مصرف میوه و سبزیجات را فراموش نکنید ، این مواد نیاز روزانه ی شما به ویتامین ها را تأمین نموده و یکی از ریسک فاکتورهای مهم برای تهوع ناشی از ویار را به چنین روشی از بین خواهید برد.

 

مطالب مرتبط:

دوقلودار شدن