گیاهان مؤثر در درمان گلودرد چرکی

گیاهان مؤثر در درمان گلودرد چرکی گرداوری شد

 

گیاهان مؤثر در درمان گلودردچرکی

گلودرد چرکی در حقیقت یکی از بیماری های ناتوان کننده است که معمولا در سنین مدرسه در بین بچه های کوچک و در فصل سرد سال به وفور دیده می شود. در حقیقت گلودرد چرکی از جمله بیماری هایی است که اگر در همان ابتدا تشخیص داده شود و درمان پذیرد می تواند به راحتی و در کمترین زمان ممکن از بین برود. اما در صورتی که درمان گلودردچرکی به تعویق افتد ، عواقب جبران ناپذیری را به دنبال خواهد داشت.

بر اساس اینکه عامل بیماری گلودرد چرکی از چه نوعی می باشد ، درمان های مختلفی وجود دارد. معمولا ویروس ها و باکتری ها میکروارگانیسم های دخیل در ایجاد بیماری خواهند بود. اما در طب سنتی به این موضوع توجه ویژه ای می شود که از هر راهی علائم ناراحت کننده این بیماری از بین برود. معمولا رفتن به نزد پزشک صحیح ترین کار ممکن است زیرا پزشک با معاینه ی بالینی گلوی شما می تواند از وجود گلودرد چرکی اطمینان حاص نماید و بنابراین درمان که اغلب چرک خشک کن ها می باشد را به کار ببندد.

یکی از راه های بهود علائم مربوط به گلودردچرکی مصرف لیموترش و مخلوط آن در آب گرم است. در برخی از موارد هم می توانید از عسل به همراه لیموترش یا عسل به همراه روغن درخت چای برای رفع گلودرد چرکی و علائم مربوط به آن بهره ببرد. به یاد داشته باشید که غرغره کردن با آب نمک ولرم و چند بار در روز می تواند به راحتی علائم بیماری را کاهش دهد.

یکی از گیاهان چند کاره ای که با چند کاربرد می تواند به راحتی گلودرد شما را درمان کند و علاوه بر آن می تواند سایر علائم از جمله مشکل در نفس کشیدن و سرفه کردن را هم بهبود ببخشد گیاه آویشن است. دمنوش آویشن که حاوی یک قاشق چایخوری از آن به همراه آب جوش باشد ، تسکین دهنده ی خوبی برای دردهای شما می باشد.