آش ماست و طرز تهیه آن

آش ماست و طرز تهیه آن و طرز تهیه آش گرداوری شد

آش ماست و طرز تهیه آن

 

برای تهیه آش ماست نیاز است تا حدود یک کیلوگرم ماست را تهیه نمایید. در این آش سبزی های خاصی وجود دارند ، بنابراین شما باید حدود یک کیلو از سبزی هایی مثل شوید و نعناع را تهیه نمایید و این سبزی ها را به خوبی خرد نمایید. حدود چهار عدد پیاز را انتخاب نموده و آن را به صورت نگینی خرد کنید و سپس در روغن مناسب سرخ کنید. این پیاز هم برای داخل و هم برای تزیین روی آش مورد استفاده قرار می گیرد. البته در ابتدا نیاز است تا شما کمی از پیاز را به همراه حدود 300 گرم از گوشت ، نصف لیوان لپه و ادویه جات در دو لیوان آب ریخته و بر روی حرارت ملایم قرار دهید.

برای آش ماست شما می توانید از گوشت چرخ کرده و یا گوشت سینه مرغ استفاده نمایید. هریک از آنها در دسترس شما قرار دارد همان را برای پختن آش ماست برگزینید. اگر گوشتی که در آش ماست استفاده می کنید از نوع گوشت سینه مرغ یا گوشت چرخ کرده است باید به صورت کامل کوبیده شده و در اصطلاح عمومی له شود. بنابراین این کار را با گوشت کوب انجام دهید ، زیرا استفاده از مخلوط کن برای این آش مناسب نیست.

حالا زمان آن فرار رسیده که شما دو لیوان از برنج خود را به داخل این آب اضافه کنید. بهتر است تا برنج قبل از گوشت به داخل آب وارد شود تا با فرصت مناسبی به خوبی پخته شود. پس از آن نوبت به ریختن گوشت ها می رسد. این آش به دلیل حضور برنج و گوشت نیاز دارد تا به خوبی هم زده شود ، در غیر این صورت ته خواهد گرفت و تمام زحمات شما به هدر می رود.

شاید این سؤال ذهن شما را مشغول کرده باشد که در چه زمانی باید ماست را اضافه کنید ، در حقیقت اضافه کردن ماست در انتهای کار است ، یعنی زمانی که احساس می کنید آش به خوبی پخته شده است و در آخرین مرحله از آش هستید می توانید این ترکیب را به آن اضافه کنید. برای تزیین کردن روی آش خود بهتر است تا از سبزیجات معطر همانند نعناع سرخ شده و همچنین پیاز سرخ شده کمک بگیرید.

 

بیشتر بخوانید: آش گندم