تهوع در دوران بارداری

تهوع در دوران بارداری گرداوری شد

تهوع در دوران بارداری

 

تهوع در دوران بارداری از پرشیوع ترین مشکلات خانم های باردار به شمار می رود. برخی از خانم ها تا چند ماه ابتدایی و برخی دیگر تا پایان از این مشکل رنج می برند و نمی توانند به راحتی از عوارض تهوع و استفراغ در بارداری که با کم آبی و ضعف شدید بدن همراه خواهد بود مقابله نمایند. اما به راستی علت تهوع در دوران بارداری چیست؟ آیا مشکلات هورمونی در کار است یا پای مسئله ای دیگر در میان خواهد بود؟ با تحقیقات طب سنتی و متخصصان این رشته به نتایج قابل تأملی خواهید رسید که بسیار جالب است.

متخصصان طب سنتی در طی تحقیقات خود تعداد زیادی از خانم های باردار را که از این مشکل یعنی تهوع در دوران بارداری و حتی استفراغ رنج می بردند را مورد مطالعه خود قرار دادند. آنها پس از چند ماه بررسی به این نتیجه رسیدند که عامل تهوع در خانم ها بخصوص در مواردی که چند ماه ابتدایی از بارداری را از این مشکل رنج می برند ، عدم رخداد مهم به نام قاعدگی معرفی کردند. آنها عقیده دارند که قاعدگی یکی از اتفاقات مهم برای هر خانمی می باشد ، زیرا در طی آن تمامی مشکلات و مواد دفعی از بدن طی چند روز خارج می شود و فرد احساس تازگی و نشاط را در خود می یابد.

اما در دوران بارداری قاعدگی قطع می شود و این مواد دفعی هم در بدن بیش از اندازه می شوند. هیچ راهی برای خروج ندارند به ناچار به مسیر ابتدایی معده هجوم می آورند و شخص را از خوردن مواد غذایی و حتی بو کردن آنها منع می کنند. شخص نمی تواند چهار ماه ابتدایی از بارداری خود را بدون مشکل سپری کند و باید هر روز صبح را با حالت تهوع پشت سر بگذارد. زمانی فرا می رسد که این شرایط غیرقابل تحمل بوده و در نهایت باید به پزشک مراجعه شود ، زیرا ضعف شدید و کم آبی مادر می تواند بر روی سلامت جنین نیز مؤثر باشد.

تهوع در بارداری توسط متخصصان این طب با دو روش مهم قابل پیشگیری و درمان خواهد بود. در ابتدا وعده های دو ساعته ای از کباب را امتحان کنید. میزان کباب خود را در حد کم تعیین نمایید اما این فاصله را رعایت کنید. پس از آن در طول روز نوشیدنی هایی که هم شیرین و هم ترش هستند را مصرف نمایید. این دو گزینه می تواند مواد دفعی در ابتدای معده ی شما را از بین ببرد و حالت تهوع شما را نیز بهبود ببخشد.

 

مطالب مرتبط:

زایمان طبیعی