گیاهان دارویی برای پیشگیری و درمان آلزایمر

گیاهان دارویی برای پیشگیری و درمان آلزایمر گرداوری شد

گیاهان دارویی برای پیشگیری و درمان آلزایمر

 

آلزایمر یکی از علل مهم برای بیماری زوال عقلی یا فراموشی می باشد. آلزایمر امروزه از سنین جوانی تا پیری به وقوع خواهد پیوست ، در نتیجه توجه به این بیماری و عوامل پیشگیری کننده از آن بیش از هر بیماری دیگری مورد توجه پزشکان قرار دارد. پزشکان تحقیقات بسیاری بر روی عوامل ایجاد کننده بیماری آلزایمر انجام داده اند که برخی از آنها با نتایج خوبی همراه بوده است. اما در کنار این تحقیقات حضور طب سنتی برای پیشگیری از بیماری آلزایمر و جلوگیری از روند رشد آن بسیار اثربخش می باشد.

آیا تا بحال از خود سؤال پرسیده اید که چرا افراد روستایی کمتر به این بیماری دچار می شوند؟؟؟ چرا در گذشته بیماری آلزایمر یا فراموشی به نسبت امروز شیوع زیادی نداشت؟؟؟ بله علت مهم در نحوه ی مصرف ما جای دارد. متأسفانه امروزه استفاده از گیاهان دارویی با حضور داروهای شیمیایی بسیار کم شده ، در حالی که این گیاهان برای پیشگیری از بیماری مذکور نقش جدی را ایفا خواهند کرد.

یکی از بهترین گیاهان دارویی برای بیماری آلزایمر و حتی مؤثر در درمان آن ، آنتی بیوتیک طبیعی به نام سیر می باشد. سیر معمولا در همه ی فصول یافت می شود. برخی ها به شکل خشک و برخی دیگر به شکل تر موجود می باشند. گیاه بعدی چغندر است. زمانی که نام چغندر به میان می آید همه ی ما به یاد سرماخوردگی می افتیم در حالی که این گیاه به دلیل افزایش کارکرد سیستم ایمنی بدن ، تغییر در عملکرد مغز برای تقویت حافظه و . . . عنصر بسیار مهم برای پیشگیری و درمان این بیماری مطرح می شود.

در بین وعده های غذایی خود مصرف آویشن را فراموش نکنید. آویشن یکی از گیاهان دارویی تأثیرگذار در سیستم ریوی و همچنین سیستم عصبی خواهد بود. آرامش و تمرکز با مصرف آویشن به سراغ شما خواهد آمد و این موضوع خود توانایی فکری را بالاتر خواهد برده و بسیاری از بیماری ها را از بدن ما دور می گرداند.