خواص درمانی و معدنی عدس قرمز

خواص درمانی و معدنی عدس قرمز و خواص عدس قرمز گرداوری شد

خواص درمانی و معدنی عدس قرمز

 

عدس قرمز در حقیقت یکی از دسته های حبوبات می باشد که ظاهری مشابه عدس اما با طعم و رنگی متفاوت تر از آن می باشد. معمولا در انواع سوپ و . . . بیشتر مورد استفاده قرار می گیرد. عدس قرمز یکی از بهترین منابع برای تنظیم کردن گردش خون خواهد بود و به خانم ها در دوران بارداری برای بهتر شدن گردش خون و خونرسانی به جنین در داخل رحم آنها توصیه می شود. در ادامه با برخی از مهم ترین خواص درمانی و معدنی عدس قرمز بیشتر آشنا خواهید شد.

عدس قرمز می تواند مشکلات گوارشی شما را پایان ببخشد. این ماده ی غذایی ارزشمند با ظاهر کوچک خود می تواند مشکل مزمن کم اشتهایی را در شما از بین برده و به هضم و دفع بهتر مواد نیز کمک برساند. مشکلات گوارشی با توجه به رژیم غذایی که امروزه در سطح کشور وجود دارد یکی از شایع ترین دردها و بیماریهایی است که افراد را برای ویزیت به مطب ها می کشاند ، در حالی که همین دردها با هزینه های اندک و یک اصلاح رژیم غذایی به اتمام خواهد رسید.

با شروع سن پیری دردهایی شایع به سراغ سالمندان می آید. این دردها اغلب در استخوان ها ، مفصل ها و . . . خواهد بود. هرچه سن بالاتر رود میزان این دردها نیز بیشتر می شود. عدس قرمز درمانی برای این نوع از دردها می باشد. نیاز نیست تا این ماده را بر روی این نواحی از بدن به صورت موضعی استفاده کنید ، بلکه مصرف خوراکی نیز با همان اثرگذاری همراه خواهد بود.

یکی دیگر از نشانه های پیری تغییر درد بینایی شماست. دوست دارید تا کتابی را مطالعه نمایید اما هرچه به صفحات کتاب می نگرید پاراگراف ها را به درستی نمی بینید ، این نشانه ای از پیرچشمی است. عدس قرمز می تواند این نشانه ها را در همان مراحل ابتدایی فروکش نموده و بینایی شما را با همان کیفیت اولیه به شما باز گرداند.

یکی از بهترین و شاید عجیب ترین درمان هایی که با استفاده از عدس قرمز بسیار مورد استفاده قرار دارد درمان دردها و زخم هایی است که در ناحیه ی دهان و گلوی شما به وجود آمده است. این دردها به دلیل حضور در مسیر غذایی ما از میزان اشتها نیز می کاهد . بنابراین با یک تیر دو نشان خواهید زد ، هم می توانید از عدس قرمز پخته شده به صورت قرقره ای و هم به صورت خوراکی بهره ببرید تا بتوانید در زمانی کوتاه هم به درد و هم به کم اشتهایی خود پایان دهید.