ازدواج با بیمار مبتلا به صرع

ازدواج با بیمار مبتلا به صرع و ازدواج با بیمار صرع گرداوری شد

ازدواج با بیمار مبتلا به صرع

 

ازدواج کردن سنت بسیار خوب و پسندیده ای می باشد که در دین اسلام به آن توصیه شده است. متأسفانه امروزه بیماری های بسیار مختلفی بر اثر ازدواج به فرزندان منتقل می شود و آگاهی از این بیماری شاید ترس را برای ازدواج و بچه دار شدن بالا ببرد. به عنوان مثال افرادی که در حال حاضر مجرد هستند و به صرع مبتلا هستند از ازدواج با بیمار مبتلا به صرع هراس دارند ، آنها تصور می کنند که به صورت قطعی این بیماری به فرزند آنها نیز انتقال خواهد یافت ، در حالی که بررسی ها نتیجه ای دیگر وجود دارد.

معمولا زمانی که یک فرد سالم با فرد سالم دیگر ازدواج می کند ، با وجود سلامت ظاهری اما بسیاری از بیماری ها در ژنتیک افراد وجود دارد و می تواند به فرزند آنها منتقل شود. حتی برخی از مواقع بیماری هایی وجود دارد که شاید رخداد آنها از نوادر باشد. اما برخی از واقع هم وجود دارد که زن یا مرد یا یکی از آنها از بیماری های یکدیگر اطلاع دارند ، ترس از ابتلای فرزند به همان بیماری برای آنها ترسی غیرقابل وصف خواهد بود.

فردی را در نظر بگیرید که به بیماری صرع مبتلا است ، او پس از ازدواج کردن و بچه دار شدن با احتمال تنها پنج درصد می تواند این بیماری را به فرزند خویش انتقال دهد . در سایر موارد فرزندی سالم به دنیا می آید . نسبت فرزندان سالم به مبتلا به نسبت بالاتری وجود دارد که همین نکته بسیار مهم است. اما اگر دوست دارید تا در این خصوص اطمینان به دست آورید بهترین راه حل مراجعه به یک متخصص ژنتیک باسابقه است.

او از طریق مشاوره و حتی بررسی های ژن های دو فرد می تواند احتمال تولد یک فرزند با این اختلال را برای شما به دست آورد. اما برخلاف تصور افراد بیماری صرع یک بیماری محدودکننده نیست ، بلکه فرد می تواند با رعایت بسیاری از رفتارها و همچنین فراهم بودن محیطی بدون تنش به یک زندگی سالم و بدون مشکل بپردازد و همچون یک فرد سالم به زندگی خود ادامه دهد. خوشبختانه بررسی های نشان می دهد که بیشتر موارد صرع از نوعی است که بر اساس عوامل بیرونی و غیر ارثی به وقوع می پیوندد و تنها درصد کمی از آنها با ژنتیک در ارتباط است.

از نظر روانشناسی برخی از علل ابتلا به صرع در افراد جوان می تواند با منشأ رفتارهای جنسی باشد که تنها ازدواج می تواند به این مشکلات پایان دهد و آرامش واقعی را در کنار همسر به او هدیه دهد ، بنابراین ازدواج در این افراد حتی می تواند تأثیری بالاتر از یک درمان را داشته باشد.