رفع طبیعی کمردرد با گیاهان دارویی

رفع طبیعی کمردرد با گیاهان دارویی گرداوری شد

رفع طبیعی کمردرد با گیاهان دارویی

 

کمر درد یکی از مهلک ترین دردهای موجود می باشد که پس از شروع سلامتی فرد را در دست خود خواهد گرفت. زمانی کمر درد شروع می شود فرد تنها نیاز دارد تا در گوشه ای به استراحت بپردازد و بغیر از این کار نباید به چیز دیگری فکر کند. اغلب دردهایی که کمر درد خوانده می شونده می شود در ارتباط با مشکل در ستون فقرات فرد می باشد. دیسک بین مهره ها به دلیل تغذیه نامناسب شروع به کوچک شدن می کند و به چنین ترتیبی دو مهره ها بر روی هم سایش پیدا می کند.

برای رفع دردهای ناشی از کمر بغیر از استراحت و مصرف داروهای شیمیایی ، راه های طبیعی و سنتی نیز مؤثر خواهند بود. گیاهان دارویی زیادی وجود دارد که برای اغلب دردها از جمله کمر درد مورد استفاده قرار می گیرند. این نوع داروهای گیاهی اثری آرامشبخش و تسکین دهنده ی درد دارد. در ادامه به برخی از داروهای مهم و مؤثر در درمان کمردرد اشاره خواهیم کرد.

در برخی از مواقع منشأ کمردرد مکانی بغیر از کمر می باشد و این درد به دلیل تغییر و تحریک در عصب سیاتیک پدید می آید ، برای رفع این نوع دردها استفاده از دم کرده بابونه و یا ضماد ترب سیاه بهره ببرید.  زنجبیل و بید از جمله گیاهان دارویی دیگر برای رفع درد در هر ناحیه ای کمر بخصوص دردهای سختی همچون کمر درد می باشند. یکی از درمان های موضعی دیگر برای کمر درد خارخسک می باشد. معمولا برای استفاده موضعی گیاه مورد نظر در آب می جوشد و تفاله ای که از آن باقی ماند بسیار مورد استفاده خواهد بود.

به یاد داشته باشید که این گیاهان دارویی تنها درد شما را فروکش می کنند اما از علت اصلی شما نمی کاهند ، پس پرهیز از انجام کارهای سنگین یا بلند کردن اشیاء ممنوع می باشد و باید هرچه سریع تر برای درمان های تشخیصی به پزشک ارتوپد مراجعه نمایید.