بلند کردن ناخن ها و نگهداری از آنها

بلند کردن ناخن ها و نگهداری از آنها گرداوری شد

بلند کردن ناخن ها و نگهداری از آنها

 

ناخن ها در زیبایی انگشتان دست و پا تأثیرگذار هستند اما همین ناخن ها کوچک و زیبا می توانند به عنوان راه حلی برای ابتلا به انواع بیماری های عفونی به شمار روند. شاید از نظر شما انتقال میکروب و بیماری پس از آن از طریق ناخن ها امکان پذیر نباشد اما بسیاری از پزشکان بر روی این موضوع اتفاق نظر دارند . به همین دلیل پزشکان شست و شوی دست ها را با آب و صابون ضروری می دانند تا درصدی از بیماری های نهفته در زیر ناخن ها شما به چنین روشی از بین رود.

حتی اگر ناخن های خود را از ارتفاع بسیار کمی هم کوتاه کنید باز هم فاصله ی حدود دو یا سه میلی متری بین ناخن و انگشت دست شما وجود دارد. این مکان فضای بسیار خوبی برای جمع شدن میکروب ها به شمار می رود. هر نوع میکروبی که دوست داشته باشید از باکتری های بیماری زا در این قسمت تجمع پیدا می کند و با یک رفتار نادرست شما همانند جویدن ناخن ، فرو کردن انگشت در دهان و روش های دیگر به راحتی انتقال صورت خواهد گرفت.

ناخن هایی بلند نیازمند رسیدگی زیادی هستند. از نحوه ی بلند شدن ناخن ها ، زیبایی شکل ، تمیز بودن و سفید بودن زیر آنها تا زیبایی ظاهری از طریق استفاده از لاک ناخن و . . . از جمله کارهایی است که شما باید به صورت روزانه انجام دهید. از طرفی برخی از کارهای روزانه وجود دارند که شما با استفاده از ناخن های بلند خود قادر به انجام آنها نخواهید بود یکی از ساده ترین کارها تایپ کردن می باشد.

بنابراین برای آنکه بتوانید کارهای روزمره ی خود را به راحتی انجام دهید ، هیچ عامل مزاحمی برای شما وجود نداشته باشد و در زمان هم صرفه جویی داشته باشید باید ناخن های خود را در حالت کوتاهی قرار دهید. سعی کنید تا همیشه از کلسیم و مواد دارای کلسیم در غذای روزانه ی خود استفاده نمایید. این کلسیم می تواند استحکام را برای ناخن های شما به دنبال داشته باشد و از شکسته شدن آنها نیز جلوگیری نماید.

با کوتاه بودن ناخن های شما میزان ابتلای شما به انواع بیماری های عفونی و باکتریایی نیز کمتر خواهد شد. پیش از صرف غذا و همچنین پس از خروج از توالت نیاز است تا دست های خود را به خوبی بشویید ، زیرا در زمان غذا خوردن هرچند که از قاشق و چنگال استفاده می کنید اما باز هم در برخی از مواقع امکان استفاده از دست وجود دارد و به دلیل فرورفتن ناخن در دهان انتقال میکروب ها در کثری از زمان انجام می گیرد .