مصرف کاهو در بارداری

مصرف کاهو در بارداری گرداوری شد

مصرف کاهو در بارداری

 

در خصوص مصرف میوه ها و سبزیجات همیشه توصیه به انجام آن می شود . فرقی ندارد که شما در چه شرایطی باشید استفاده از کاهو همواره توصیه می شود. کاهو در بارداری بسیار مفید است و می تواند تمامی مواد مغذی و ویتامین ها و مواد معدنی را به بدن شما و جنین در حال رشد منتقل نماید. در داخل برگ های کاهو یک ماده ی مفید معدنی به نام اسید فولیمک وجود دارد. شاید درصد موجود و میزان جذب آن در مقایسه با سایر مواد غذایی نباشد اما در هر صورت در حدی وجود دارد که بتوان با استفاده از آن اندکی از نیاز بدن را جبران کرد.

اما چرا مصرف کاهو در بارداری با خطر نیز همراه است ؟ همانطور که می دانید بخش هایی از کاهو دارای مواد سمی و بیماری زایی می باشد. این بخش دقیقا در همان قسمت میانی کاهو قرار دارد. برخی از افراد خوردن این بخش را بسیار دوست دارند در حالی که مواد سمی به نام نیترات دقیقا در همان قسمت انباشته شده است. این ماده برای زن باردار حکم یک خودکشی برای جنین را برعهده دارد. بنابراین در دوران بارداری از خوردن این قسمت از کاهو خودداری نمایید.

پس از آن نوبت به عامل دیگر خطرزا برای مصرف کاهو در بارداری می رسد. این عامل همان آلودگی های موجود بر روی برگ ها و لابه لای کاهو می باشد. آلودگی ها می تواند شامل انگل ها ، باکتری ها و . . . باشد که از طریق آبیاری نامناسب کاهو به آن منتقل شده است. پس حتما قبل از مصرف کاهو به خوبی توسط آب شستشو دهید و برای ضد عفونی کردن با مواد موجود از پزشک خود مشورت بخواهید. در دوران بارداری خود تا حد امکان از رفتن به رستوران ها و سفارش دادن سالادی که در داخل آن کاهو به کار رفته پرهیز نمایید زیرا ممکن است موارد ذکر شده در هر رستورانی رعایت نشود و در نتیجه منجربه انتقال بیماری شود.