عدس و مصرف آن در رژیم غذایی بدنسازی

عدس و مصرف آن در رژیم غذایی بدنسازی و عدس و بدنسازی گرداوری شد

عدس و مصرف آن در رژیم غذایی بدنسازی

 

بدنسازی یکی از سخت ترین ورزش های دنیا است ، زیرا شما همانند یک هنرمند باید سختی ها و چالش های بسیاری را پشت سر بگذارید تا بتوانید به سلامتی کامل و در عین حال به زیباترین اندام ها نایل شوید. این کار با زحمت زیادی همراه خواهد بود و به آسانی به دست نمی آید. بنابراین رعایت رژیم غذایی برای رسیدن به نتیجه ای مطلوب یکی از بهترین راه هایی است که به شما توصیه می شود. در این رژیم غذایی قطعا به حضور عدس اشاره شده است ، اما واقعا چرا این ماده غذایی در هر جایی مورد استفاده قرار می گیرد؟

عدس در دسته حبوباتی قرار دارد که خوشبختانه پکیجی از مزایای خوب را به یکباره در اختیار شما قرار خواهد داد. در مصرف عادلانه و به اندازه ی آن بسیاری از خواص به سراغ بدن شما می روند و در نتیجه فردی نیرومند و با اندامی مناسب ، علاوه بر آن به فردی با تعادل در همه ی فاکتورهای سلامتی تبدیل خواهید شد. به همین دلیل عدس یکی از ابتدایی مواد موجود در رژیم غذایی ورزشکاران به شمار می رود و همه ی آنها روزانه میزان خاصی از آن را مصرف خواهند کرد.

رژیم غذایی که در بدنسازی مورد استفاده قرار می گیرد رژیم غذایی است که معمولا از میزان خاصی از کلسترول ، قند خون ، چربی ، پروتئین و . . . در آن گنجانده خواهد شد. البته درصد پروتئین معمولا بیشتر از سایر مواد می باشد. عدس نیز یکی از حبوبات پرپروتئین به شمار می رود و به همین دلیل در این رژیم از جایگاه خوبی برخوردار است. علاوه بر آن نیاز بدن یک ورزشکار از نظر آهن به صورت کامل تأمین خواهد شد و نیازی به استفاده از مکمل های مختلف نیست.

عدس در درون خود انواع ویتامین های بسیار مهم از گروه آ ، ب و ای را دارا می باشد. افرادی که از عدس در رژیم غذایی بدنسازی خود استفاده می کنند به هیچ عنوان به بیماری های ناشی از محبوس شدن آب در بدن مبتلا نخواهند شد ، زیرا عدس با خاصیتی که دارد از این بیماری جلوگیری خواهد کرد. اما افرادی که به دلیل بیماری های کلیوی باید از رژیم با پروتئین نرمال بهره ببرند و همچنین افرادی که به غلظت خون دچار هستند بخصوص ورزشکاران مبتلا به این دو عارضه در مصرف عدس با پزشک خود مشورت نمایند تا به عوارض ناشی از مصرف آن مبتلا نشوند.