آشنایی با خواص پوست پرتقال

آشنایی با خواص پوست پرتقال گرداوری شد

آشنایی با خواص پوست پرتقال

 

با شروع فصل پاییز و زمستان پرتقال های چین تازه به بازار خواهد آمد. یک فرصت تقریبا شش ماهه ای برای مصرف پرتقال های تازه در دسترس ما قرار داده می شود. پرتقال خواص بی نظیری در خود دارد ، این خواص برای زیبایی پوست صورت شما ، در پوست پرتقال نهفته است. یکی از عناصر بسیار مهم برای از بین بردن مواد مضر در بدن بخصوص در پوست صورت ، فلانوئید می باشد. این عنصر مواد مضر موجود در هوا و حتی مواد مضر موجود در بدن ما را که ناشی از مصرف نادرست مواد غذایی می باشد از بین خواهد برد.

در سبد غذایی خود را به پرتقال و همچنین پوست پرتقال توجه ویژه ای داشته باشید. شاید از نظر بسیاری از افراد قسمت داخلی پوست پرتقال دارای خاصیت باشد و قسمت خارجی آن به دلیل داشتن مواد اسیدی و با طعم ترش برای پوست صورت یک ماده مضر بشمار رود ، غافل از آنکه تمامی خاصیت های موجود در یک میوه در پوست آن قابل دسترس تر و فراوان تر خواهد بود.

پوست پرتقال یکی از پاک کننده های طبیعی برای از بین بردن سلول های بی خاصیت و تقریبا مرده برای پوست خواهد بود. سلول های مرده از زیبایی و درخشندگی پوست شما می کاهند و در نتیجه باید به طریقی از بین بروند. این طریق همان استفاده از پوست مرکبات خصوصا پوست پرتقال می باشد. علاوه بر آن با مصرف پوست پرتقال التهاب در پوست صورت شما کاهش خواهد یافت و به چنین ترتیبی با جوش های ریز پوستی خود خداحافظی خواهید کرد.

برای استفاده از پوست پرتقال نیاز است تا گوشت ها را از پوست جدا کنید . پوست پرتقال یک بافت منسجمی دارد که برای استفاده از آن باید از روش قطعه قطعه کردن استفاده نمایید. در غیر این صورت مصرف پوست پرتقال کمی سخت خواهد بود. سپس می توانید از این پوست بر روی صورت یا در مواد غذایی خود بهره ببرید.