آیا استفاده از زغال برای تغییر رنگ دندان اثر دارد؟

آیا استفاده از زغال برای تغییر رنگ دندان اثر دارد؟

 

آیا استفاده از زغال برای تغییر رنگ دندان اثر دارد؟

 

جرم دندان یکی از عوامل زرد شدن دندان های ما می باشد. دندان ما در یک مدت زمان طولانی به دلایل مختلف همانند  مصرف مواد رنگی ، مسواک نزدن و . . . دچار تغییر رنگ خواهد شد. برای از بین بردن این رنگ از روی دندان به مواد شیمیایی روی نیاورید ، بهترین گزینه برای شما استفاده از مواد سنتی همچون زغال خواهد بود. زغال با خاصیتی که دارد می تواند به شفافیت دندان های زردرنگ کمک نماید ، شاید برخی از افراد با مصرف آن مخالف باشند ، اما در واقع این ماده تأثیرگذار خواهد بود.

برای استفاده از زغال به دلیل تغییر رنگی که از نظر تیره کردن بر روی دندان ها دارد باید توجه داشته باشید که از میزان کمی بر روی مسواک خود استفاده کنید و حتما از قبل مسواک خود را کمی خیس کنید تا زغال سیاه قرار گرفته بر روی آن بخوبی بر روی دندان های شما تأثیر بگذارد. زغال فعال می تواند شما را به آرزوی سفید کردن دندان ها بدون استفاده از مواد مصنوعی برساند. از طرف دیگر هزینه ای که برای این کار خواهید پرداخت بسیار کاهش خواهد یافت.

شاید یکی از نکات بسیار جالب برای شما آگاهی از موادی است که در داخل این ماده نهفته شده ، این مواد عبارتند از : کلراید روی و کلسیم و همچنین اکسیژن .  تمامی این مواد به دندان های شما خواهد چسبید و یک لایه ی محافظتی در برابر مواد آسیب زننده خواهد بود.

اما در کنار وجود چنین ویژگی هایی شما هم باید از اصول مراقبت از دندان های خود بهره ببرید. به عنوان مثال مصرف خوردنی هایی همچون پفک ها ، مواد رنگی ، نوشابه ها ، چای پر رنگ و قهوه را محدود نمایید تا بتوانید از دندان هایی زیبا و سالم بهره ببرید.