معرفی علل مهم بوی بد دهان کودکان

معرفی علل مهم بوی بد دهان کودکان گرداوری شد

 

معرفی علل مهم بوی بد دهان کودکان

 

اگر یک معلم باشید و هر روز با تعداد زیادی از بچه های دبستانی سر و کار داشته باشید ، قطعا با بوی بد دهان کودکان به خصوص در سنین مدرسه و پایین تر مواجه شده اید. معمولا بوی بد دهان حالیت است که هم فرد از مطلع شدن آن و هم طرف مقابل از ذکر کردن آن احساس خجالت دارند. بنابراین این بوی بد دهان با افزایش سن در کودکان بیشتر می شود. چه خوب است که در زمان مناسب جلوی این حالت بد را بگیریم. این کار تنها با مطلع شدن از علل آن رخ خواهد داد.

از علل بسیار مهمی که موجب  بوی بد دهان کودکان خواهد شد می توان به عفونت های مختلف از نوع باکتری در راه های هوایی اشاره نمود. معمولا در سنین مدرسه ، کودکان همیشه دچار بیماری سرماخوردگی هستند و آبریزش های زیادی دارند ، برخی از آنها از همان ابتدای سنین کودکی زمانی که سینوس ها کامل می شود دچار عفونت در سینوس ها خواهند شد. عفونت سینوس ها می تواند وخیم تر شود پس باید به پزشک مراجعه نمایید و درمان را آغاز کنید. برخی دیگر از کودکان هم به دلایل مختلف از سنین 4 یا 5 سالگی دچار خرابی های دندان می شوند که باید هرچه سریع تر به دندانپزشک مراجعه نمایند.

والدین باید از همان سنین کودکی به فرزندان خود دو نکته ی مهم را تذکر دهند تا فرزندشان با انجام این توصیه ها از ابتلا به  بوی بد دهان کودکان پیشگیری نماید. یکی از این نکات مسواک زدن مکرر ، سه بار در روز و پس از هر وعده غذایی ، نکته ی بعدی هم تنفس از راه بینی در شب خواهد بود. این دو عامل می تواند از ورود و رشد باکتری های ایجاد کننده ی بوی بد جلوگیری نمایند.هیچگاه دهان خود را با تنفس دهانی خشک نگه ندارید. خشکی دهان عاملی برای رشد باکتری ها می باشد.