طرز تهیه تیرامیسو بدون تخم مرغ

طرز تهیه تیرامیسو بدون تخم مرغ گرداوری شد

طرز تهیه تیرامیسو بدون تخم مرغ

 

تیرامیسو یکی از دسرهای بسیار خوشمزه ای است که این روزها در هر مهمانی بر روی میز قرار می گیرد. این دسر بسیار خوشمزه معمولا به روش های گوناگونی تهیه می شود ، در این مطلب قصد داریم تا به شما طرز تهیه تیرامیسو بدون تخم مرغ را آموزش دهیم. افرادی که به هر دلیلی به تخم مرغ حساسیت دارند و نمی توانند از آن در دسرهای خود بهره ببرند ، از این روش می توانند به تهیه ی یک دسر بسیار لذیذ بپردازند.

برای آنکه بتوانید تیرامیسو را به سرعت آماده کنید نیاز است تا مواد اولیه ی آن را در اختیار داشته باشید. یکی از مهم ترین لوازم برای داشتن یک تصویر زیبا از تیرامیسو تهیه ی قالب هایی به شکل مستطیل می باشد. ابعاد این قالب ها نباید بزرگ باشد تا پس از تهیه به راحتی در دست شما جا شده و به راحتی مصرف شود. در اولین گام یک کاسه ی گود را برداشته و پنیر خامنه ای به اندازه یک پیمانه را با یک ربع از پیمانه پودر شکر مخلوط نمایید. حالا می توانید یک پیمانه از خامه را در مخلوط بریزید. کمی قهوه سرد شده به این مواد اضافه نمایید.

در کنار دست خود در لیوانی جدا که قابل استفاده باشد نیاز است تا کمی از قهوه سرد شده داشته باشید. حالا می توانید در قالبی که از قبل تهیه نموده اید و توسط پلاستیک به آن شکلی دیگر داده اید ، این مخلوط خامه خود را بریزید. سعی کنید تا مخلوط برای داشتن تیرامیسو بدون تخم مرغ به تمامی سطح نیز برسد. حالا بیسکوییت از نوع لیدی فینگر به تعداد زیاد در اختیار داشته باشید و تنها سطح این بیسکوئیت ها را به قهوه ی سرد آغشته نموده و سپس در داخل قالب خود قرار دهید.

در نهایت این کار را به صورت لایه لایه انجام دهید. یک لایه از مخلوط خامه و سپس لایه ای دیگر از بیسکوئیت های آغشته شده به قهوه قرار دهید تا قالب شما به صورت کامل پر شود. در نهایت این دسر خوشمزه یعنی تیرامیسو بدون تخم مرغ را در درون یخچال قرار دهید. زمانی در حدود شش ساعت برای طعم دار شدن کافی است.  پس از آن تیرامیسو را از قالب جدا نموده  و در ظرفی مناسب قرار دهید. از روش های متنوعی برای تزیین روی تیرامیسو استفاده می شود که شما می توانید با استفاده از شکلات های رنده شده و پودر کاکائو به تزیین بپردازید.

 

بیشتر بخوانید: تیرامیسو با بیسکوئیت پتی بور

بیشتر بخوانید: طرز تهیه تیرامیسو