طرز تهیه اسموتی ترکیبی (موز + هلو)

طرز تهیه اسموتی ترکیبی (موز + هلو) گرداوری شد

طرز تهیه اسموتی ترکیبی (موز + هلو)

 

اسموتی یکی از نام هایی است که به وفور از آن یاد می شود زیرا در اغلب مهمانی ها و جشن ها و همچنین در اغلب منوها به عنوان یکی از نوشیدنی های پرکاربرد مورد استفاده قرار می گیرد. آشنایی با طرز تهیه اسموتی شاید یکی از جذاب ترین مواردی باشد که در طول زندگی خود با آن آشنا خواهید شد ، زیرا طرز تهیه ای بسیار ساده اما با خروجی بسیار خوشمزه همراه می باشد و برای تهیه ی آن نیاز به هزینه و مواد اولیه بسیار زیادی نیست.

اسموتی معمولا در فصل تابستان بیشتر مورد استفاده قرار دارد ، اما به دلیل خوشمزه بودن این نوشیدنی امروزه در هر فصلی مصرف می شود. اسموتی که قصد آموزش آن را داریم در ارتباط با ترکیب دو نوع میوه خوشمزه به نام موز و هلو می باشد. البته شما می توانید از هر نوع ترکیب دیگر هم بهره ببرید ، در این مورد آزاد هستید . از هر نوع ترکیبی که به ذائقه ی شما خوش تر می آید بهره ببرید و برای روزهای کاری خود به عنوان میان وعده ای خنک از آن بنوشید.

برای تهیه ی اسموتی موز به همراه هلو نیاز است تا از هر میوه به تعداد مناسب تهیه نمایید و آنها را به صورت قطعاتی مساوی برش بزنید. به عنوان مثال می تواند از دو یا سه عدد موز و همچنین چهار یا پنج عدد هلو استفاده نمایید. در حدود نصف لیوان شیر برای این میزان از میوه کافی است. میوه ها باید به همراه پوست قرار داده شوند بنابراین برای حفظ طعم طبیعی از کندن پوست آنها خودداری کنید.( البته این موضوع در خصوص موز صدق نخواهد کرد!)

قبل از آنکه موزها را برش بزنید نیاز است تا برای چند ساعتی موز خود را در درون فریزر یخچال قرار دهید. فریزر با دمای خاص خود منجربه خواهد شد تا درون موز یخ بزند و سپس در برش به قطعات سفت تری تبدیل شود. این حالت برای داشتن یک اسموتی موز و هلو پایدار تر بسیار مهم است. در نهایت این سه ماده اولیه را به خوبی در همزن حل نمایید تا به یک نظم خاص تبدیل شوند.حالا اسموتی شما آماده مصرف می باشد. از اضافه کردن هر نوع ماده ی دیگر به این ترکیب خودداری نمایید. زیرا وجود هر نوع ماده ای به اندازه ی زیادی در طعم نهایی تأثیر خواهد گذاشت و از سلامتی این نوشیدنی گوارا می کاهد.