خلاصی از سکسکه ظرف یک دقیقه با فشار دادن این نقاط

خلاصی از سکسکه ظرف یک دقیقه با فشار دادن این نقاط گرداوری شد

خلاصی از سکسکه ظرف یک دقیقه با فشار دادن این نقاط

 

کارشناسان به افرادی که دچار مشکل سکسکه ناگهانی شده اند یک راه حل فوری و بسیار موثر تنها با فشار قسمت های ویژه ای از بدن را پیشنهاد می کنند.

سکسکه یک مشکل واقعی است و می تواند بر اعتماد به نفس افراد اثر گذاشته و حتی باعث بروز احساس تهوع و استفراغ شود.

بروز سکسکه با اسپاسم در دیافراگم شکمی همراه است که  می تواند در اثر نوشیدن نوشابه گاز دار، خوردن سریع مواد غذایی و یا ایجاد سوء هاضمه به وجود آید.

مدت زمان سکسکه کردن در اغلب موارد کمتر از یک ساعت است و به تدریج فروکش می کند اما در برخی افراد سکسکه برای روزها و حتی ماه ها ادامه پیدا می کند.

برای خلاصی از این مشکل انواع روش ها از جمله نوشیدن آب، نگه داشتن تنفس برای چند ثانیه، خوردن یک قاشق شکر وجود دارد اما بهترین شیوه که به سرعت جواب می دهد استفاده از تکنیک طب سوزنی کشور چین است.

در این شیوه با قراردادن انگشت دست  بر روی فاصله بین لب بالا و پایین و فشار به پایه بینی برای حدود 30 ثانیه می توان سکسکه را بند آورد و البته در این روش باید لب ها کاملاً بسته باشند .

استخوان جناغ  نیز که در وسط قفسه سینه قرار دارد نقش ویژه ای در بند آوردن سکسکه دارد و با فشردن ملایم انگشت بر روی آن برای مدت کمتر از 30 ثانیه می توان سکسکه را کنترل و متوقف کرد.

فشار بین فاصله دو انگشت شست و اشاره توسط دو انگشت دست دیگر به مدت 30 ثانیه نیز به عنوان راهی دیگر می تواند برای کاهش فشار وارده بر بدن و تسکین تهوع ناشی از سکسکه موثر باشد.

در صورت قطع نشدن سکسکه فرد باید به متخصص مراجعه کند تا اقدامات پزشکی و حتی روان درمانی صورت گیرد.

 

چگونه از شر آن خلاص شوید؟

درمان‌های خانگی زیادی برای خلاص شدن از دست سکسکه وجود دارد، اما یکی از بهترین راهکار‌ها، نگه داشتن نفس است. تمام کاری که باید بکنید این است که نفس عمیقی بکشید، برای چند ثانیه آن را نگه داشته و به آرامی آن را خارج کنید. اگر سکسکه‌تان برای خودش خوب نشد این کار را دو تا سه بار انجام دهید. وقتی نفس‌تان را نگه می‌دارید، هوای موجود در ریه‌‌ شما باعث می‌شود که دیافراگم‌تان به سمت پایین برود و فشار وارد کند و از طرفی به باز شدنش کمک کرده و این امر باعث خوب شدن سکسکه می‌شود.