آشنایی با مهم ترین علل کمردرد در زنان

آشنایی با مهم ترین علل کمردرد در زنان گرداوری شد

آشنایی با مهم ترین علل کمردرد در زنان

 

علت کمر درد در زنان تنها در یک سری از علل خاص طبقه بندی نمی شود ، بلکه گستره ی عظیمی از فعالیت های بیرونی و درونی بدن را شامل خواهد شد. حتما با این صحنه مواجه شده اید که یک خانم در طول دوران قبل و روزهای اول عادت ماهانه ی خود با کمر درد شدیدی مواجه است. این نوع کمر درد در زنان منشأ داخلی دارد و قطعا چنین حالتی برای مردان وجود نخواهد داشت.

تغییر در سطح هورمون ها در هر ماه برای عادت ماهانه به حدی بالا است که فرد توانایی دردهای مختلف در لایه های رحمی را ندارد و این تغییر در لایه های رحمی برای ریزش به اعصاب کمر و روده ها هم فشار وارد می آورد. علاوه بر کمر درد شدید برخی از خانم ها در دوران عادت ماهانه از نظر اجابت مزاج هم تغییراتی را تجربه خواهند کرد. این کمر درد در زنان به صورت گذرا می باشد و قابل رفع است. اما زمانی که در طی عمل سزارین آمپول بی حسی به نخاع فرد تزریق می شود ، کمردردهای بسیار شدیدی به وقوع خواهد پیوست که معمولا تا پایان عمر با فرد همراه می باشند.

زمان بارداری یکی از فواصل زمانی مهم در دوران زندگی هر زنی به شمار می رود. در ماه های آخر به دلیل قوسی که بزرگی شکم به کمر وارد می آورد ، گودی کمر بیشتر می شود و همین عامل منجربه تغییر در وضعیت راه رفتن فرد و اعمال فشار زیاد بر روی کمر او خواهد شد. کمر درد در زنان در بارداری اکثرا پس از زایمان طبیعی و کوچک شدن رحم و شکم آنها از بین خواهد رفت.

برخی از خانم ها به انجام کارهای سنگین و پشت میز نشستن برای مدت طولانی به دلیل کارهایی همچون خیاطی یا رانندگی عادت دارند ، اما پس از یک مدت 5 تا 10 ساله کمر شروع به درد گرفتن خواهد کرد ، زیرا کمر درد شما ناشی از تغییر وضعیت ناگهانی و عدم خونرسانی به دیسک های بین مهره ای می باشد که در این صورت مراجعه به پزشک ضرورت دارد.