درمان ورم پا با چند راهکار ساده

درمان ورم پا با چند راهکار ساده گرداوری شد

درمان ورم پا با چند راهکار ساده

 

ورم در پا یکی از علائم بسیار مهمی است که می تواند برای فرد مشکل ساز شود. معمولا در اکثر موارد این علامت نشانه ی خاصی از بیماری نیست به خصوص در زمانی که ورم پا به صورت موضعی اتفاق افتد و با تداوم همراه نباشد. اما زمانی که این علامت به صورت مداوم وجود داشته باشد نشان دهنده ی وجود یک مشکل جدی در کارکرد سیستم بدن خواهد بود و باید هرچه سریع تر علت ورم پا مشخص گردد.

افرادی که به ورم پا مبتلا هستند معمولا از نظر تغذیه ای باید رژیم خاصی را رعایت کنند. این افراد نیاز دارند تا به صورت کاملا جدی از نمک پرهیز نمایند و در مصرف میزان پروتئین نیز احتیاط کنند. البته به غیر از رعایت رژیم غذایی با استفاده از رعایت برخی از اصول ورزشی مناسب به راحتی می توانید این مشکل را در بدن خود پایان دهید. ورزش هایی که درون آب انجام می شوند از جمله ورزش هایی هستند که می توانند به درمان و علائم این ورم در شما کمک نمایند.

یکی از علل بسیار مهم ورم پا داشتن وزن به میزان زیاد است. معمولا افرادی که وزن بسیار بالایی دارند به تجمع مایعات در بدن دچار می شوند و تنها راهکار برای کاهش این نوع از بیماری توجه به مقوله ی کاهش وزن می باشد. در صورتی که با کم کردن وزن تورم در این ناحیه از پای شما درمان نشد می توانید به راحتی با قرار دادن پای خود در آب سرد به دردها و تورم خاتمه دهید. علاوه بر آن هر عامل تسکین دهنده درد همانند استفاده از کمپرس گرم یا هر عامل گرمایشی به افزایش تورم نیز کمک می نماید.

سعی کنید تا پاهای خود را از حالت صاف به یک پای قوس دار تبدیل نمایید. برای ایجاد یک قوس می توانید توپی را در زیر پای خود قرار دهید و چند دقیقه ای با آن تمرین کنید. این کار را برای هرپا انجام دهید ، این تغییر وضعیت می تواند به کاهش تورم پا در شما کمک کند.

یکی دیگر از ورزش های مهم برای کاهش ورم پا بالا بردن زانوهای شما می باشد. به صورت کلی هر نوع تغییر در وضعیت پا می تواند در بهبود شرایط شما بسیار تأثیرگذار باشد. پس تا جایی که می توانید زانوهای خود را بالا ببرید و به سینه ی خود نزدیک کنید. در همان وضعیت نگاه دارید. این کار را برای هر دو پا انجام دهید با این کار از تجمع مایعات در یک مکان جلوگیری خواهید کرد.

برچسب‌ها