تعریف بارداری پوچ

تعریف بارداری پوچ گرداوری شد

تعریف بارداری پوچ

 

بارداری یک دوره ی طبیعی در بین زنان به شمار می رود. در تمام بارداری شانس زنده ماندن جنین وجود ندارد ، بنابراین بسیاری از پزشکان بارداری را تنها یک شانس می دانند که ممکن است با نتیجه ای مطلوب یا نامطلوب همراه باشد. در این بین مراقبت های حین بارداری از اهمیت ویژه ای برخوردار است که باید حتما نسبت به آن توجه صورت پذیرد. بارداری پوچ یک بارداری بدون نتیجه خواهد بود که در حقیقت جنینی برای رشد در رحم مادر وجود ندارد و تنها علائمی وجود دارد که باردار بودن را به او تلقین خواهد کرد.

در اصطلاح پزشکی زمانی که صحبت از بارداری پوچ در میان باشد یعنی جنینی در داخل ساک بارداری تشکیل نشده است که معمولا از طریق سونوگرافی های مختلف واژینال و یا رحمی این موضوع به صورت کاملا واضح مشاهده خواهد شد. تا زمانی که جنینی وجود نداشته باشد قطعا پس از نه ماه نوزادای هم به وجود نخواهد آمد به همین دلیل به بارداری پوچ نیز شهرت دارد. در اغلب موارد اشکال در سیکل تقسیم سلولی فرد می تواند به عنوان مهم ترین عامل برای بارداری پوچ مطرح شود که در برخی از موارد مشکلات ژنتیکی و برخی از موارد هم مشکلات ناشناخته عاملی برای این اتفاق می باشد.

امروزه درصد زیادی از بارداری پوچ در مواردی رخ می دهد که زنان و مردان در سنین بالا با یکدیگر ازدواج کرده و همچنین در سنین بالاتر اقدام به بچه دار می کنند. این سنین معمولا پس از سی و پنج سال تخمین زده شده که خطراتی را برای مادر و جنین به همراه خواهد داشت.

شخصی که بارداری پوچ را تجربه می کند معمولا سه ماهه ی اول بارداری خود را با استرس های بسیار شدیدی مواجه خواهد شد. زیرا بارداری پوچ اغلب در این زمان خود را نشان می دهد و با علائمی همچون خونریزی شدید می باشد. پزشکان پس از ختم بارداری ، محصولات دفع شده را مورد بررسی قرار می دهند و دلیل اصلی بارداری پوچ را برای زن و شوهر او توضیح خواهند داد.

بارداری پوچ اغلب زمانی رخ می دهد که فرد بدون برنامه ریزی اقدام به بارداری می کند. منظور از برنامه ریزی مشورت با پزشک پیش از بارداری خواهد بود. زیرا در این زمان پزشک می توان شرایط جسمی مادر و رحم او را به خوبی مورد ی قرار دهد. کمبودهای مهم که می تواند عاملی برای سقط جنین باشد را رفع نماید و در نتیجه بدنی آماده را به پروسه ی بارداری هدایت کند. کنترل بودن بیماری هایی که در سنین بالا برای ک مادر به وقوع می پیوندد همانند دیابت و فشار خون یا اضافه وزن های زیاد خود عاملی مؤثر در موفقیت های بارداری می باشد.

 

مطالب مرتبط:

قلب جنین