عوارض برگشت عطسه

عوارض برگشت عطسه گرداوری شد

عوارض برگشت عطسه

 

مشکل برگشت عطسه در حقیقت برای افرادی به وقوع خواهد پیوست که از عطسه کردن با صدای بلند می ترسند یا خجالت می کشند. این افراد به هر طریقی از عطسه کردن خود جلوگیری خواهند کرد ، اما غافل از آنکه برگشت عطسه می تواند با عواقب خطرناکی همراه باشد. هدف از ارائه مطلب کنونی آشنایی هرچه بیشتر شما مخاطبان پدید کاشان با این عواقب می باشد.

عطسه با قدرت بسیار زیادی پدید می آید که این فشار و قدرت حتما باید به سمت بیرون تخلیه شود. زمانی که برگشت عطسه رخ می دهد این فشار به داخل بدن منتقل خواهد شد. عطسه های با فشار زیاد در چنین مواردی می توانند ناشنوایی را برای فرد به وجود آورند که در برخی از مواقع موقتی و در برخی دیگر دائمی خواهد بود. بسیاری از محققان از عطسه به مانند یک انفجار صحبت می کنند که در حالت انفجاری بازدمی خود هرآنچه بر سر راه وجود داشته باشد را به سمت بیرون پرتاب خواهد کرد. در این زمان قفسه سینه و ناحیه ی تنفسی شما به شدت تحت تأثیر قرار دارد.

در هر بار عطسه ی شما ذرات بسیار مخرب برای سیستم تنفسی از درون بدن خارج می شوند ، بنابراین برگشت عطسه از این عمل جلوگیری خواهد کرد و فرد می تواند به صورت مداوم به بیماری های عفونی تنفسی دچار شود. حتما در زمان عطسه کردن جلوی دهان و بینی خود را با یک دستمال تمیز بگیرید تا ذرات به بیرون و در هوا منتقل نشوند. عطسه کردن یک پاسخ از طریق سیستم ایمنی بدن به محرک های موجود در سیستم تنفسی می باشد. این محرک ها می توانند در بینی تا درون شش ها جای گیرند که با عمل عطسه از عمیق ترین نقاط نیز به بیرون راه خواهند یافت.