آبله مرغان در نوزادان

آبله مرغان در نوزادان گرداوری شد

آبله مرغان در نوزادان

 

بیماری آبله مرغان یک نوع بیماری ویروسی می باشد که می تواند توسط فردی به فرد دیگر منتقل شود. این انتقال معمولا در دوره ی خاصی از بیماری مشاهده می شود و اغلب از طریق دست زدن به تاول های به وجود آمده رخ خواهد داد. بنابراین تا حد امکان از نزدیک شدن به افراد مبتلا خودداری کنید و نگذارید که فرزند شما به تاول ها دست بزند. آبله مرغان در نوزادان رخ می دهد اما به دلایل مختلف بسیار خفیف تر از نمونه  ی این بیماری در کودکی و بزرگسالی خواهد بود.

بیماری آبله مرغان معمولا از طریق حضور یک ویروس به نام واریسلا زوستر انتقال پیدا می کند. پس از انتقال دانه های خارش دار بسیار زیادی در سرتاسر بدن به وجود خواهد آمد که می تواند بسیار آزاردهنده باشد. تا حد امکان فرزند خود را از خارش دادن این دانه ها منع کنید زیرا با این کار جایگاه دانه ها بر روی بدن او باقی می ماند. پزشک برای تسکین این خارش از کالامین استفاده خواهد کرد و حمام های روزانه را تجویز خواهد کرد. همچنین از داروهای ضد ویروس برای تسکین علائم درد نیز استفاده می کند.

آبله مرغان در نوزادان نیز با درصد کمتری اتفاق می افتد. معمولا اغلب نوزادان از طریق مادر سیستم ایمنی قوی در برابر این بیماری پیدا کرده اند و به همین دلیل کمتر به آن دچار می شوند. در اکثر موارد در سنین پس از یک سالگی این بیماری خود را نشان می دهد که معمولا با درجات خفیف خواهد بود. امروزه با حضور راه های پیشگیری از بیماری آبله مرغان که معمولا از طریق تزریق واکسن ها می باشد ، در تعداد کمتری از افراد این بیماری رخ خواهد داد. تنها راه مقابله با بیماری جلوگیری از خارش تاول ها می باشد ، زیرا ویروس پس از یک دوره حضور در بدن از بین خواهد رفت.