علل تپش قلب و درمان های ساده برای رفع آن

علل تپش قلب و درمان های ساده برای رفع آن گرداوری شد

 

علل تپش قلب و درمان های ساده برای رفع آن

 

تپش قلب حالتی است که ممکن است در طی شرایط خاص یا در حالت استراحت هم برای ما رخ بدهد. معمولا اگر در زمان فعالیت و حالت های هیجانی یا در استرس های شدید این اتفاق رخ دهد ، کاملا عادی خواهد و نشان دهنده ی یک بیماری نیست. اما اگر ما در حالت استراحت قرار داریم و به صورت ناگهانی احساسی از تپش قلب و تند شدن ضربان خود را تجربه میکنیم ، نیازمند پیگیری ما می باشد.

معمولا بیماری های مرتبط با قلب ، تجربه استرس ها و اضطراب های همیشگی ، مشکلات در تنفس ، بیماری های گوارشی ، تغییر در نظم هورمون ها بخصوص تیروئید می تواند عللی برای افزایش ضربان قلب و تند شدن آن باشد. اما حالا چگونه می توان این حالت یعنی تپش قلب خود را کم کرد و به حالت عادی باز گرداند.

یکی از مهم ترین موارد برای از بین بردن و رفع این مشکل برای همیشه ، پیدا کردن علت اصلی آن خواهد بود. بنابراین نیاز است تا شما با یک آزمایش ساده و یک نوار قلب ، علت این موضوع را جویا شوید. اگر متوج شدید که کاملا سالم هستی ، پزشک احتمال وجود استرس و اضطراب را برای شما مطرح خواهد کرد و باید این عامل اضطرابی را پیدا نموده و از آن دوری گزینید. به عنوان مثال ممکن است که شب قبل از امتحان تپش قلب تندی را تجربه کنید ، اما پس از اتمام امتحان این مشکل در شما رفع شود.

یکی از آرامش دهنده های طبیعی گل گاو زبان و همچنین سنبل الطیب خواهد بود. اگر دوست دارید که ذهن و بدنی با آرامش کامل را تجربه کنید ، بهترین گزینه برای شما ریشه ی گیاه سنبل الطیب می باشد. همچنین روش های آرام سازی هم بسیار کمک کننده خواهد بود. مصرف فیبرهای غذایی مناسب ، آب مربوط به نارگیل به دلیل خاصیتی که در تنظیم کردن مایعات داخل بدن و تنظیم کارکرد گوارشی دارند ، به عنوان درمان های تپش قلب مطرح می شوند.