موهای زیبا و بلند در گرو دستان شما

موهای زیبا و بلند در گرو دستان شما گرداوری شد

موهای زیبا و بلند در گرو دستان شما

 

مو در زیبایی یک خانم و آقا بسیار تأثیرگذار است اما فارغ از این تأثیر می توان به موضوعی دیگر هم اشاره کرد که زیبایی و بلند بودن موهای سر در برخی از خانم ها به مسئله ای حیاتی تبدیل می شود. برخی از آنها از انواع روشها و هزینه های بسیار بالا برای داشتن چنین موهایی استفاده می کنند اما برخی دیگر راه را اشتباه می روند و تنها به غیر از آسیب با هیچ نتیجه ای روبه رو نخواهند شد. در این مطلب قصد داریم تا روش هایی ساده را به شما آموزش دهیم که با استفاده از آنها موهایی صاف و درخشان و بلند خواهید داشت.

به میزان چربی در پوست سر خود بسیار توجه کنید. استفاده بیش از اندازه از مواد شوینده ، حمام رفتن به صورت روزانه می تواند به میزان زیادی به کاهش این چربی بپردازد و در نهایت با کاهش چربی در پوست سر شما نتیجه ای به جز خشک شدن و بدحالتی در موهای سر خود را مشاهده نخواهید کرد. بنابراین تا حد امکان از شست و شوی مداوم و علاوه بر آن از شانه زدن زیاد در طول روز پرهیز کنید. اگر در حمام هستید از شانه استفاده نکنید و در زمان خشک بودن موهای خود به خارج کردن تارهای اضافه بپردازید.

سعی کنید تا از روغن های مفید برای چرب کردن ظاهری و حالت دادن به موهای سر بهره ببرید. به عنوان مثال از روغن های گیاهی بسیار مفید می توان به روغن نارگیل و همچنین روغن زیتون اشاره نمود. این دو روغن هم به حالت و هم به حفظ چربی در پوست شما کمک زیادی می کنند. علاوه بر آن شما از هیچ ماده ی شیمیایی نیز برای این زیبایی استفاده نخواهید کرد.

استفاده از سشوار یا اتوی مو با حرارت مناسب و کم برای حالت دادن به موها ایرادی ندارد اما اگر این درجه حرارت بالا برود و ارتباط نزدیکی با موهای سر شما بخصوص با ریشه ها داشته باشد خبر از آینده ای نامعلوم خواهد داد. زیرا این نوع گرمای مستقیم به شدت آسیب زننده خواهد بود. موهای شما از حالت صاف به فر گرایش پیدا می کند و دیگر از درخشندگی سابق خبری نیست.

قبل از خواب شبانه به ماساژ دادن پوست سر خود بپردازید. این کار می تواند به برقراری جریان خود در این ناحیه کمک کند ، در نتیجه رشد موهای شما در طول روز افزایش خواهد یافت. حتما در طول شب از بسته ماندن موهای خود به صورت دم اسبی پرهیز نمایید .

برچسب‌ها