فواید استفاده از طب سوزنی

فواید استفاده از طب سوزنی گرداوری شد

فواید استفاده از طب سوزنی

 

طب سوزنی در زمره ی طب سنتی قرار داده می شود در حالی که این کار کاملا متفاوت است و نیاز به تخصص و سرعت عمل بالایی دارد. استفاده از این روش برای کاهش دردها در ایران نسبت به گذشته با درصد زیادی در حال افزایش می باشد. بسیاری از افراد که به دردهای نهفته در بدن دچار هستند از طب سوزنی به خود یاد می کنند. گویا آنها از نتایج این کار راضی بوده اند. زیرا پس از استفاده از طب سوزنی در مدت زمان کمی دردها به صورت شگفت انگیزی از بدن خارج خواهد شد و این خود یکی از اثرات بسیار خوب استفاده از این روش به شمار می رود.

طب سوزنی درمانی است که به روش فیزیکی انجام می شود و از هیچ نوع ماده ی شیمیایی استفاده نمی شود. درمان مورد نظر برای هر بیماری حدودا پانزده تا شصت دقیقه خواهد بود. این زمان به تعداد سوزن ها و نقاط درد بیمار بستگی دارد. در برخی از افراد که دردهای مفصلی و بسیار زیادی در بدن وجود دارد زمان مورد نظر برای آن افزایش خواهد یافت. اما اطلاع از فواید طب سوزنی می تواند در به کارگیری یا عدم به کارگیری از این روش به شما کمک نماید. البته به یاد داشته باشید که طب سوزنی برای همه ی بیماری ها درمانی ندارد و برخی از مواقع برای تسریع در روند درمان در کنار درمان دارویی نیز توصیه خواهد شد.

بیمارانی که پس از سکته به دردهای بدن و بی حسی در نقاط مختل نیز دچار هستند با استفاده از طب سوزنی تا حدودی به بهبودی نسبی خواهند رسید. طب سوزنی می تواند اعصاب را در نواحی حساس از بدن تحریک کند و به چنین روشی با بازگشت حرکت در این نواحی مواجه خواهیم بود. افرادی که دردهایی مبهم در سر دارند و با هر نوع دارویی هم به آرامش نمی رسند ، استفاده از طب سوزنی را در پیش گیرند. تحقیقات نشان می دهد که برخی از سردردها به این روش پاسخ مثبت نشان می دهد.

دردهایی نظیر درد شدید در ناحیه ی کمر ( محدود به کمر یا مرتبط با درد قاعدگی) ، دردهای عضلانی ، دردهای آرتروزی ، بدن درد و . . . با استفاده از طب سوزنی تا حد زیادی فروکش خواهند کرد. بیماران می توانند برای کنترل کردن دردهای خود از روش مورد نظر نیز استفاده نمایند. طب سوزنی درمانی بسیار مناسب برای افرادی است که دردهای فیزیکی را به استفاده از داروهای شیمیایی نیز ترجیح می دهند.