درد زیر شکم در خانم ها

درد زیر شکم در خانم ها و درد زیر شکم خانم ها گرداوری شد

درد زیر شکم در خانم ها

 

آستانه تحمل درد در خانم ها بسیار زیاد است ، یکی از سخت ترین این دردها در زمان زایمان طبیعی وجود دارد که اغلب موارد خانم ها این درد را تحمل می کنند. اما برخی از دردها همانند درد زیر شکم در خانم ها با هیچ دلیل خاصی همراه نیست و شما نمی دانید که چگونه و از چه طریقی باید به درمان آن بپردازید. علل این نوع درد در خانم ها اغلب به سیستم تناسلی آنها وابسته است و در صورت برطرف شدن مشکل اصلی به سرعت برطرف خواهد شد.

برخی از مواقع وجود عملکرد نامناسب در تخمدان ها ، آسیب داخلی به رحم ، لوله های فالوپ غیر نرمال ، وجود نفخ بسیار شدید در روده ها ، دردهای مرتبط با دستگاه ادراری ، مشکلات مربوط به کلیه ها و حتی مثانه با دردهایی در زیر شکم خود را نشان می دهند. برخی از خانم ها با تغییر در بافت رحم خود در دوران قاعدگی دردهای شدیدی را در زیر شکم تحمل می کنند. در دوران قاعدگی پس از چند روز این درد به اتمام می رسد اما در سایر موارد با دردهای تیرکشنده و ادامه دار همراه خواهید بود.

یکی از مهم ترین علل درد زیر شکم در خانم ها وجود عفونتی خاص در ناحیه ی شکم و بخصوص در سیستم ادراری آنها می باشد. عفونت هایی که بر اثر باکتری به وجود می آید با تب بالا همراه هستند ، در نتیجه باید هرچه سریع تر در پی رفع تب و ناراحتی های ناشی از آن باشید. عفونت دستگاه ادراری معمولا در خانم ها بیشتر از آقایان است و این عفونت تا کلیه های شما پیشروی کرده و می تواند نارسایی آنها را به همراه داشته باشد.

وجود بیماری های مقاربتی می تواند به عفونت در قسمت لگن ختم شود. بنابراین درد در ناحیه ی لگن با منشأ بسیار مهمی خواهد بود. این نوع از دردها توسط پزشک مورد بررسی قرار گرفته و در صورت لزوم آزمایش های تخصصی تری نیز درخواست می شود. پیدا کردن علت دردهای داخلی از نوع درد زیر شکم بخصوص در خانم ها به دلیل وجود چند عضو مهم در ناحیه ی شکم با صرف زمان بیشتری همراه است بنابراین نیاز به صبر و حوصله ی شما دارد. در برخی از بیماری ها انجام یک سونوگرافی ساده و مشاهده ی قسمت های درونی بدن به تشخص دقیق تر کمک می نماید.

 

بیشتر بخوانید: درد زیر شکم