درد زیر شکم در آقایان

درد زیر شکم در آقایان و درد زیر شکم آقایان گرداوری شد

درد زیر شکم در آقایان

 

در مطالب مختلف این سایت با انواع علل درد زیر شکم آشنا شده اید ، این بار قصد داریم تا شما را با یکی از مهمترین آنها یعنی درد زیر شکم در آقایان آشنا کنیم. برخی از دردها به دلیل شرایط خاص دستگاه تناسلی اما برخی دیگر به دلیل وجود برخی از بیماری های مشترک می باشد. هریک از این دردها برای افراد از محدوده ی قابل تحمل تا غیر قابل تحمل متفاوت خواهد بود که با توجه به علت اصلی درمان خاصی را نیاز دارد.

یکی از دلایل رایج برای درد زیر شکم در آقایان دردهایی است که به دلیل وجود عفونت ها رخ می دهد. معمولا سیستم های فعال در ناحیه ی شکم از کلیه تا مثانه متفاوت خواهد بود. وجود عفونت سا تشکیل شدن سنگ در هریک از این دستگاه ها می تواند با درد زیر شکم همراه باشد. این مشکل نه تنها در آقایان بلکه در خانم ها هم وجود دارد و به دلیل عواقب شدید آن باید هرچه زودتر مورد پیگیری و درمان نیز قرار گیرد.

برخی از مواقع وجود بیماری هایی در ناحیه ی بیضه می تواند به درد زیر شکم در آقایان تبدیل شود. عفونت در ناحیه ی بیضه ها ، وارد شدن ضربه های ناگهانی و بسیار شدید به بیضه با انتشار شدید درد به همان نواحی و زیر شکم همراه می باشد. بیضه ها حساس ترین نقطه از دستگاه تناسلی آقایان نسبت به هرگونه فشار و ضربه خواهد بود. علاوه بر آن تجمع مایع در کیسه بیضه و همچنین واریسی شدن رگ ها در این ناحیه می تواند منجربه تحمل چنین دردهایی شود. پیچ خوردن بیضه ها هم می تواند دلیل بر درد شدید باشد.

بیماری ها و علائم مربوط به روده ی خود را جدی بگیرید. در حقیقت روده های شما منشأ مهمی از بیماری ها به شمار می روند. وجود بیماری هایی نظیر یبوست و تجمع مواد دفعی و گازهای ناشی از مصرف مواد غذایی در داخل روده ها به علتی مهم برای درد زیر شکم در آقایان تبدیل خواهد شد. بیماری های التهابی مربوط به دیواره روده نیز از دیگر علل به شمار می روند. شاید متوجه شده باشید که برخی از آقایان به نسبت بیشتری از توالت استفاده می کنند . این افراد به بیماری خاصی به نام روده تحریک پذیر مبتلا هستند که با مصرف کوچکترین غذا دچار تغییر شده و نیاز به دفع دارند. درد زیر شکم در آقایان با منشأ روده ای نیز به وفور مشاهده می شود.

 

بیشتر بخوانید: درد زیر شکم